اهواز/ مراسلون- پیام علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به برنامه‌های موضوعی سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی امام رضا علیه‌السلام، در مراسم آغاز به کار ششمین جشنواره بین‌المللی شعر رضوی به زبان عربی در اهواز قرائت شد.

به گزارش مراسلون، در این پیام که از سوی همایون قنواتی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان قرائت شد، آمده است:

سیزدهمین کاروان جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) پس از یک سال گذر از سراسر ایران و مشارکت اهل فضل و فرهنگ و هنر همزمان با ولادت آن حضرت در جوار آستان حضرت شمس الشموس بار اقامت خواهد افکند تا در جمع شیفتگان آستان حضرتش، سرآمدان و برترین‌های خویش را معرفی کند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیام خود افزوده است: این کاروان پس از ۱۳ سال چنان چابک و پر توشه شده است که به همه استان‌های کشور و بیشتر شهرهای بزرگ و بسیاری از روستاها سفرکرده و منشأ آفرینش‌های فرهنگی و هنری کم‌نظیری شده است.
در ادامه این پیام آمده است: موجی که این جشنواره به راه انداخته کشتی حاملان فرهنگ رضوی را در دریای کرامت و رأفت امام هشتم به جلو رانده و به‌سوی خورشید درخشان و در افشان رهنمون کرده است تا جوانه‌های نوپای فرهنگ و هنر در پرتو نور این خورشید عالمتاب ببالند و بر بلندای معرفت و فضیلت بنشینند.
جنتی در این پیام آورده است: در آستانه دهه کرامت وظیفه خود می‌دانم بهترین درودهایم را به همه شیفتگان و عاشقان گمنام امام هشتم که در جای‌جای میهن عزیزمان بی‌هیچ ادعایی در تلاشی یک‌ساله برنامه‌ریزی و برگزاری جشنواره‌های موضوعی را عهده‌دار شدند و امروز از گام نهادن در این ساحت قدسی و ترویج فرهنگ رضوی احساس رضایت و خوشنودی می‌کنند تقدیم کنم.
در ادامه این پیام آمده است: ایران، سرزمین بالنده ثامن‌الحجج علی بن موسی‌الرضا (ع) است، همانی که عالم آل محمد بود و کانون پرتوافکنی و برکات معنوی برای این سرزمین است؛ به همه شما خادمان حقیقی فرهنگ رضوی میزبان شریف حضرت رضا (ع) و جویندگان علم آل محمد صمیمانه تبریک می‌گویم و از خداوند متعال سلامتی و مزید توفیق همگان را مسئلت دارم.
ششمین جشنواره بین‌المللی شعر رضوی به زبان عربی در اهواز و شوش با میزبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان برگزار می‌شود.
مراسم افتتاحیه این جشنواره امروز پنجشنبه با حضور شاعران برگزیده از چند کشور عربی ازجمله عراق، یمن، بحرین، کویت، مصر، سوریه و لبنان و شعرای عرب خوزستان برگزار شد.
آیین اختتامیه این جشنواره روز جمعه (فردا) در شهرستان شوش یادمان دعبل خزاعی با معرفی برگزیدگان برگزار خواهد شد.

#

اشتراک این خبر در :