به گزارش تسنیم ، علی لاریجانی ظهر امروز در بیستمین یادواره ۱۴۸ شهید بخش دودانگه شهرستان ساری، اظهار داشت: برای بنده افتخار بزرگی است که محفل نورانی اُنس با شهدا حضور یافته‌ام چراکه بزرگداشت یاد شهدا کار بسیار ارزشمندی است و باید تداوم یابد.وی افزود: توجه به شهدا سبب عزت امروز نظام اسلامی است، دیروز به همت خون‌های شهدا ملت ایران به ارزشمندی و اقتدار نائل آمده و امروز نیز عامل استقامت و عزت ملت، روحیه مجاهدت و شهادت‌طلبی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: میراث گرانقدر در تفکر اسلامی روحیه مجاهدت است، شهدا این راه را با آگاهی انتخاب کرده و سبب تداوم انقلاب اسلامی شده‌اند.لاریجانی با اشاره به اینکه اولیای خدا با آگاهی و بصیرت و حفظ روحیه شهادت‌طلبی تداوم بخش راه شهدا بوده‌اند، تصریح کرد: روحیه مجاهدت و شهادت‌طلبی ملت ایران سبب پیروزی‌های روز‌افزون گذشته و حال و آینده شده است. روحیه شهادت‌طلبی یک سرمایه برای ملت ایران است. این روحیه سبب شده تا انسان زندگی سعادتمندانه را در زندگانی خود پیشه کند و سبب پیروزی‌های بزرگ برای ملت ایران شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آماده بودن و حفظ روحیه شهادت‌طلبی در متن زندگی اسلامی یک مؤمن واقعی جاری و ساری است، افزود: شوق به شهادت امری بود که در زندگی همه مسلمانان ایران اسلامی جاری و مسابقه برای مجاهدت در راه خدا شاخصه شهیدان مرد بوده است.لاریجانی با بیان اینکه راه شهادت، راه رستگاری و راه و روش انبیاء الهی است، تصریح کرد: مسلمانان مادامی که روحیه شهادت‌طلبی را در خود حفظ کنند، دچار سردرگمی نخواهند شد. این درحالی است که امروز شاهدیم متأسفانه برخی کشورهای اسلامی تکیه به قدرت‌ها را جایگزین مجاهدت کرده‌اند و ابرقدرت‌ها برای آن‌ها در اداره کشورشان تصمیم‌گیری می‌کنند.وی با بیان اینکه اقتصاد کشورهای اسلامی سلطه‌گر منطقه به واسطه عدم تصمیم‌گیری رؤسای آنان دچار بی‌ثباتی شده است، گفت: آن‌ها به جای تکیه به ملت خود به غرب تکیه کرده‌اند و سبب کاهش قیمت نفت شدند که این مسئله به ضرر تمامی مسلمانان بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گروه‌های تکفیری با کمک کشورهای استکباری به‌جان کشورهای مسلمان منطقه نظیر لیبی، یهمن، مصر و غیره افتادند، افزود: زندگی آشفته‌ای که در کشورهای اسلامی منطقه اتفاق افتاده به‌واسطه دورشدن از سنت رسول خدا، زندگی مجاهدت‌آمیز و راه شهدا بوده است.وی یادآور شد: راه شهدا در متن زندگی مردم ایران جداشدنی نیست و سبب عزتمندی آحاد شهدا و ملت شده است. شهدا در قلب ملت جاری است، در زندگی آنان اثر بسیار مثبتی ایجاد کرده‌اند و ملتی که تکیه به مجاهدت شهدا داشته باشد عزتمند بوده و سرپا خواهد ایستاد و هیچگاه خار، ذلیل و وابسته به سایر ممالک دیگر جهان نخواهد شد.

لاریجانی با بیان اینکه هیچ حزب سیاسی و مسئول داخلی در کشور در مسئله هسته‌ای باهم اختلافی ندارند، تاکید کرد: حرف همه آنان و ملت ایران این است که قبول دارند که غرب در مقابل مسئله هسته‌ای ایران ناحق برخورد می‌کند و لذا زورگویی به ملت ایران را از سوی استکبار در مسائل هسته‌ای قبول ندارند.رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران هیچگاه از سلاح شیمیایی استفاده نکرده است، گفت: نمونه بارز این اقدام در جنگ تحمیلی هشت ساله علیه ایران بود که نشان داد هیچ استفاده‌ای در جنگ از سلاح شیمیایی توسط ایران صورت نگرفته است و غربی‌ها باید بدانند که با استفاده از تحریم نمی‌توانند با ملت ایران مقابله کنند.
وی با بیان اینکه ملت ایران دارای سابقه تاریخ و ریشه‌دار بوده و اهل مجاهدت و شهادت‌طلبی هستند، گفت: این ملت هیچ‌گاه با منطق زور و تحریم با استکبار و آمریکا مذاکره نخواهند کرد؛ غربی‌ها غنی‌سازی انرژی هسته‌ای در ایران را باید قبول داشته و به رسمیت بشناسند چرا که آمریکا و کشورهای استکباری تقاضای مذاکره با ایران را داده‌اند.

لاریجانی با بیان اینکه به دلیل استقامت ملت ایران استکبار مجبور به مذاکره با ایران شد، تاکید کرد: تصور استکبار این است که ملت ایران نیاز به مذاکره دارد درحالی که باید بدانند این آزمایش آمریکا سبب کاهش استقامت ملت ایران در مقابل خون‌های پاک شهدا و عزتمندی آنان نخواهد شد. ملت ایران دستاورد هسته‌ای را به پوچی نخواهد داد و استکبار نباید تصور کند با ملت ضعیفی طرف شده است.وی با بیان اینکه مجاهدت متن زندگی ملت ایران بوده و برای دفاع از ظرفیت‌ها و حقوق خود با همه امکانات وارد صحنه شده است، تصریح کرد:‌ مذاکره‌کنندگان ایران مستحضر به حضور ملت ایران هستند و باید ادامه‌دهنده راه شهدا و مجاهدت‌طلبی ملت ایران در میز مذاکره باشند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برخی قابلیت‌های استان مازندران در حوزه طبیعت‌گردی و کشاورزی گفت: تولید در کشور در حوزه‌های مختلف باید رونق یابد، این رونق در استان مازندران باید از طریق سرمایه‌گذاری‌های صنعتی و توسعه صنایع تبدیلی در بخش کشاورزی محقق شود.لاریجانی با بیان اینکه باید تولید و صادرات در کشور اصل شود، گفت: سهم تحریم‌ها در وضع اقتصادی کشور تنها ۲۰ تا ۳۰ درصد است و باید دولت همت کند و زمینه‌های رونق اقتصاد و تولید را در کشور برای گذر از تحریم‌های ظالمانه فراهم کند.

وی با اشاره به قابلیت‌های منطقه دودانگه ساری گفت: سد فریم باید احیاء شود تا سبب آبادانی منطقه شود چراکه بسیاری از اراضی کشاورزی و باغی منطقه با کم‌آبی مواجه هستند و با احیای این سد کشاورزی منطقه رونق خاصی خواهد گرفت.
رئیس مجلس شورای اسلامی از تصویب طرحی در مجلس شورای اسلامی برای تقسیط معوقات بانکی تولیدکنندگان خبر داد و گفت: بانک‌ها باید برای حمایت از تولید و رونق اشتغال در کشور این مصوبه قانونی مجلس را اجرایی کنند.
لاریجانی با تأکید بر اینکه باید مشکلات داخلی کشور را توسط خودمان رفع کنیم، یادآور شد:‌ دولت باید زمینه رونق تولید و صادرات را در کشور فراهم کند. این مورد از طریق یک اقتصاد مقاوم مدنظر مقام معظم رهبری برای رونق اقتصادی و اشتغال پایدار میسر خواهد شد.

#

اشتراک این خبر در :