تسنیم – وزیر نفت با بیان اینکه موضوع مفقود شدن دکل نفتی در دولت گذشته صحت دارد، گفت: با پیگیری و شکایت پرونده ای در خصوص موضوع مفقود شدن دکل نفتی در دولت گذشته تشکیل شده است.

به گزارش تسنیم، بیژن نامدار زنگنه درباره انتشار اخباری مبنی بر عدم تحویل نفت مورد نیاز پالایشگاه‌های کشور به‌میزان مصوب، گفت: این موضوع صحت ندارد و در زمینه تحویل نفت مورد نیاز پالایشگاه‌ها مشکلی وجود ندارد و به پالایشگاه‌ها به هر میزان که نفت تقاضا کنند، نفت تحویل داده می‌شود.

وزیر نفت در خصوص نامه ۷۰ نماینده مجلس به رییس جمهور درباره حذف شرکت ایرانی حفاری شمال، از میادین نفتی و جایگزین کردن شرکت‌های خارجی، گفت: باید توجه داشت موضوع این‌گونه نیست، به‌دلیل اینکه این موضوع به یک دوره گذار نیاز دارد.

زنگنه در این رابطه ادامه داد: در زمانی که کار یک دکل نفتی تمام می‌شود، نیاز به زمان برای به‌کارگیری مجدد آن دکل وجود دارد و نباید فراموش کرد هیچ‌گاه به‌دنبال دکل خارجی نیستیم.

وی به خانه ملت افزود: باید توجه داشت که قراردادهای دکلهای نفتی خارجی موجود، پیش از فعالیت دولت یازدهم بسته شده و وزارت نفت همیشه به‌دنبال حمایت از کارهای داخلی بوده و سابقه کاری ما در این زمینه روشن است.

وزیر نفت در پاسخ به این سؤال مبنی بر اینکه آیا خبر مفقود شدن یک دکل نفتی ایرانی در زمان فعالیت دولت گذشته صحت دارد، گفت: موضوع مفقود شدن دکل نفتی متعلق به ایران واقعیت دارد و با پیگیری و شکایت ما پرونده‌ای در این خصوص تشکیل شده است.

گفتنی است پیش از این نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس درباره سرنوشت دکل نفتی گمشده ایرانی گفته بود: دکتر لاریجانی رئیس مجلس دستور بررسی موضوع مفقود شدن دکل نفتی متعلق به ایران را که در حدود ۷۸میلیون دلار ارزش دارد به رئیس کمیسیون انرژی مجلس داده است.

لازم به ذکر است، در سال ۹۰ یک دستگاه دکل نفتی به‌نام دکل «دین» حدوداً به‌مبلغ ۷۸میلیون دلار  از یک شرکت خارجی خریداری شده که مفقود شده است.

#

اشتراک این خبر در :