مراسلون: نخستین دانشجوی کارشناسی ارشد مطالعات مصر دانشکده مطالعات جهان از عبدالخان شهرستان شوش روز دوشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۴ از پایان نامه خود دفاع و دانش آموخته این رشته شد.

به گزارش مراسلون و به نقل از سایت دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران آقای محمد عبدالخانی اولین دانشجوی رشته مطالعات مصر است که با عنوان «مکانة الدولة الوطنیة فی المشروع السیاسی للحکومة» (جایگاه دولت ملی در پروژه سیاسی حکومت) از پایان نامه خود دفاع کرد.

وی با راهنمایی دکتر علی اکبر علیخانی و مشاوره دکتر احمدیان کار پایان نامه خود را به پایان رساند. دکتر سادات نیز داوری این پایان نامه را برعهده داشت. درجه این پایان نامه «بسیارخوب» ارزیابی شد.

رشته مطالعات مصر، در کنار رشته­های مطالعات فلسطین و مطالعات عراق از جمله رشته های عربی دانشکده مطالعات جهان است که در دوره کارشناسی ارشد از طریق آزمونِ سازمان سنجش آموزش کشور دانشجو می پذیرد.

دانشجویی که در رشته های عربی دانشکده مطالعات جهان رتبه لازم را بدست می آورد باید در آزمون مصاحبه که توانایی دانشجو در تسلط به زبان عربی را می سنجد قبول شود که با توجه به تسلط دانشجویان عرب خوزستانی بر زبان عربی تعداد زیادی از آنها در این رشته قبول شدند و موفقیت هایی نیز در زمینه های علمی پژوهشی بدست آوردند.

پایگاه خبری مراسلون با تبریک موفقیت آقای محمد عبدالخانی برای سایر دانشجویان خوزستانی آرزوی موفقیت روز افزون را دارد.

11430103_483864465125390_166967330203641018_n

#

اشتراک این خبر در :