معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خوزستان گفت:۳۵۰ دانش آموز از سراسر استان به مسابقات ورزشی کشوری در استان های مختلف کشور اعزام شدند.
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، محمود معزی افزود: حدود ۱۵۰ دانش آموز دختر به بیست و هفتمین دوره مسابقات ورزشی و ۲۰۰ دانش آموز پسر به سی و سومین دوره مسابقات ورزشی پسران سراسر کشور راهی شدند.
وی در ادامه گفت: این دانش آموزان در رشته های هندبال ، والیبال، بسکتبال، ژیمناستیک، شنا، فوتسال، دومیدانی ، بدمینتون و طناب زنی در شهرهای شهرکرد، شیراز، اراک، قم ، مشهد، سنندج و کرمانشاه به مصاف دیگر دانش آموزان ورزشکار می روند.
وی با اشاره به برگزاری اردوهای مقدماتی در شهرهای مختلف استان برای دانش آموزان ورزشکار مقاطع سه گانه تحصیلی افزود: دانش آموزان به مدت یک ماه از دهم مردادماه تا یازدهم شهریورماه در مسابقات مختلف شرکت می کنند.
گفتنی است، سال گذشته در مسابقات ورزشی سراسری دانش آموز ان خوزستانی موفق به کسب هفت مقام کشوری شدند.همچنین، حدود ۱۰۰ نفر از دانش آموزان ورزشکار توانستند مقام های اول تا سوم مسابقات کشوری و بین المللی را کسب کنند.

#

اشتراک این خبر در :