باراک اوباما از منظر ورزشی یک تفاوت عمده با روسای جمهور اسبق آمریکا دارد اینکه طرفدار فوتبال است و حتی از تیمی خارجی حمایت می‌کند!

به گزارش خبرگزاری فارس، فوتبال با توجه به گستردگی و سطح علاقمندی فراوانی که در جهان دارد، مورد توجه سیاستمداران نیز است. هم اکنون مشخص است که حضور در میادین این رشته محبوب ورزشی، چه تبلیغات مثبتی برای سیاستمداران می‌تواند به ارمغان بیاورد.

آنها می‌دانند و به این نکته نیز آشنا هستند با حضور در ورزشگاه‌های فوتبال، می‌توانند حتی حرف‌هایی که در محافل سیاسی قادر به بیان آن نیستند، از راه حضور در کنار این ورزش بزنند.

با توجه به این نکته سئوالی که در ذهن علاقمندان ورزش و حتی عالم سیاست مطرح می‌شود، این است که این چهره‌ها، خود چه دلبستگی و علاقه‌ایی به تیم‌های فوتبال دارند؟ به عبارتی خود طرفدار کدام تیم ورزشی هستند.

توضیحاتی که در گزارش زیر می‌آید، مشخص می‌کند ۱۱ چهره سیاسی جهان خودطرفدار چه تیمی هستند!

۱- دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلیس

نظیر اکثر مردم انگلیس که فوتبال دوست هستند، نخست وزیر این کشور یعنی دیوید کامرون مرتب بازی‌های فوتبال را تماشا می‌کند.

وی البته هوادار تیم‌های بزرگی مثل منچستریونایتد، منچسترسیتی، آرسنال یا چلسی نیست. بلکه بطور آشکار از تیم آستون‌ویلا جانبداری کرده است.

۲-باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا

اوباما، رئیس جمهور آمریکا به ورزش بسیار علاقمند است. در شرایطی که تاکنون اکثر روسای جمهوری آمریکا به ورزش‌هایی مثل بسکتبال و فوتبال آمریکایی بسیار علاقمند بوده‌اند، وی فوتبال را پیگیری می‌کند.

باشگاه مورد علاقه‌اش هم خارجی است؛ در واقع وستهام تیم مورد علاقه رئیس جمهور آمریکاست.

۳-کریستیانا فرناندز دکرشر، رئیس جمهور آرژانتین

کریستیانا فرناندز دوکرشر که قدرتمند‌ترین فرد سیاسی آرژانتین به عنوان رئیس جمهور محسوب می‌شود، یکی از علاقمندان فوتبال است.

وی جدا از این که از آلبی‌سلسته (تیم ملی کشورش) حمایت می‌کند، طرفدار تیم باشگاهی گیمنازیالاپلاتا است.

۴-آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان

همه در آلمان دیگر حالا می‌دانند آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان چقدر ورزش‌دوست است و همچین شیفته فوتبال است. او همیشه در مسابقات یورو یا جام جهانی حضور یافته و به حمایت جدی از تیم کشورش پرداخته است.

اما در سطح باشگاهی هرچند به صراحت نگفته اما علاقمند به تیم بورسیادورتموند است.

۵-رجب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه

از یک سال قبل تاکنون رجب اردوغان رئیس جمهور ترکیه است.وی یک هوادار قدیمی فوتبال است و همیشه از تیم فنرباغچه ترکیه طرفداری کرده است.

مساله‌ایی که چندان خوشایند هواداران تیم رقیب یعنی گالاتاسرای نبوده است.

۶-ماریانو راجوی، نخست وزیر اسپانیا

از سال ۲۰۱۱ ماریانو راجوی نخست وزیر اسپانیا است.اما از خیلی زمان قبل‌تر وی دوستدار و علاقمند به فوتبال بوده است.

وی البته از بین دو تیم قدرتمند رئال مادرید و بارسلونا، تیم مادریدی را می‌پسندد و از سال‌ها قبل هوادارش بوده است.

راجوی هرگاه که فرصت کرده، توانسته در کنار فوتبال حضور خود را اعلام کند. وی در سال ۲۰۱۲ که تیم ملی اسپانیا قهرمان یورو شد، همراه با بازیکنان تیم کشورش جشن قهرمانی گرفت.

۷-دیلما روسف، رئیس جمهور برزیل

دیلما روسف، رئیس جمهور زن برزیل، همانند هموطنانش از دیرباز شیفته فوتبال است. در کشوری که مهد فوتبال جهان بوده، به هیچ‌وجه تعجب برانگیز نخواهد بود که بگوییم وی هروقت که تیم اتلتیکومینیرو بازی دارد، می‌نشیند و با دقت بازی‌اش را تماشا می‌کند.

مینیرو تیمی مطرح در برزیل محسوب می‌شودکه در مسابقات جام کوپا لیبرتادورس سال ۲۰۱۴ مقام نخست را کسب کرد.

۸-ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه

معروف‌ترین و قدرتمند‌ترین چهره سیاسی روسیه کسی جز ولادیمیر پوتین نیست. وی که خود در رشته ورزشی جودو فعالیت کرده، شیفته فوتبال نیز است.

طبیعی است که هوادار تیمی خاص در کشورش نیز باشد.

براساس آنچه در رسانه‌های روسیه تاکنون عنوان شده، پوتین هوادار جدی تیم زنیت سن‌پترزبورگ است. همان تیمی که در لیگ قهرمانان حریف بایرلورکوزن است.

زنیت هم اکنون بهترین تیم روسیه بوده و شانس خوبی برای کسب مقام قهرمانی دارد.

۹- خوان مانوئل سانتوس، رئیس جمهور کلمبیا

خوان مانوئل سانتوس هم اکنون رئیس جمهور کشور کلمبیا در آمریکای جنوبی است.

وی به عنوان نفر اول سیاسی کشورش شیفته و هوادار تیم ایندپندیت سانته فه است. همان تیمی که یکی از قطب‌های فوتبال کلمبیا محسوب می‌شود و شانس زیادی برای کسب عنوان دارد.

۱۰ – فرانسوا اولان،‌ رئیس جمهور فرانسه

رئیس جمهور فرانسه هم یکی از سیاستمداران طرفدار فوتبال است. البته او حامی تیم‌های معروف کشورش مثل پاری‌سن‌ژرمن، المپیک مارسی یا لیون نیست.

حتی هوادار تیم‌های در ردیف نیس، نانسی و لیل هم نیست.

بلکه شور و اشتیاق فراوانی برای حمایت از تیمی گمنام به اسم ستاره سرخ ۹۳ دارد. تیمی پاریسی که البته در لیگ دسته سوم فرانسه حاضر است.

۱۱ – ماتئو رنزی، نخست وزیر ایتالیا

نخست وزیر ایتالیا را بایستی هوادار جدی تیم فلورانسی فیورنتینا دانست. وی هر وقت که فرصت کرده، در ورزشگاه متعلق به این تیم حضور یافته و به هواداری و حمایت از تیم محبوب خود پرداخته است.

البته این رفتار او در ایتالیا، اتفاق غریبی نیست. زیرا در این کشور سیاست و فوتبال ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر دارند. بارزترین نمونه‌اش سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر پیشین ایتالیا است که سال‌های بسیار رئیس باشگاه معروف آ.ث‌میلان بود.

#

اشتراک این خبر در :