مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان از کسب چهار رتبه برتر کشوری توسط دانش آموزان در جشنواره نوجوان سالم خبر داد.
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان محمد تقی زاده با اشاره به نقش این جشنواره در گسترش فرهنگ پیشگیری از آسیب های اجتماعی و اعتیاد گفت: در رشته نرم افزار و چند رسانه حسین رضا پور از ناحیه ۳ اهواز مقام اول، در رشته نقاشی ابتسام براجعه از ناحیه ۴ اهواز مقام دوم را کسب کردند.
وی در ادامه گفت: در مقاله نویسی نیز ملیکا ظفری از ناحیه ۲ اهواز مقام دوم و در بخش ابتکارات جشنواره نیز زهرا رئیسی، معلم آبادانی ، رتبه سوم را به دست آورند.
تقی زاده تشریح کرد: یکی از رویدادهای مهم در پیشگیری از اعتیاد و آسیب های اجتماعی ، برنامه ریزی و اجرای فعالیتهای ترویجی و فرهنگی است . این فعالیت ها که شامل مجموعه ای از فعالیت های نمایشگاهی ، برگزاری جشنواره ها، تهیه و تولید محصولات فرهنگی و قالب های مشابه است ، این ظرفیت را دارند که علاوه بر آگاهسازی عمومی و ارتقای دانش و شناخت افراد در مورد رفتارهای پرخطر، موجب جلب مشارکت برای ترویج شیوه زندگی سالم و پیشگیری از رفتارهای پرخطر و آسیب های اجتماعی شود. جشنواره نوجوان سالم از جمله این برنامه ها است که می تواند موجب گسترش نهضت فرهنگی پیشگیری از آسیب های اجتماعی در سطح مدارس ، جامعه و در بین کودکان و نوجوانان شود.
وی گسترش نهضت فرهنگی پیشگیری از اعتیاد، رفتارهای پرخطر و آسیب های اجتماعی را مهترین هدف برگزاری جشنواره دانست و افزود: شناسایی قابلیت ها و ظرفیت های مدارس و ادارات آموزش و پرورش در زمینه پیشگیری و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی، معرفی دستاوردها و ابتکارات پیشگیری و مراقبت در مدارس استان و معرفی الگوهای پیشگیری از آسیب های اجتماعی در سطح مدارس از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است.
گفتنی است ، مراسم اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان مرحله کشوری جشنواره به میزبانی اصفهان برگزار و از برگزیدگان با اهداء لوح تقدیر و هدایا تجلیل می شود.

#

اشتراک این خبر در :