شهرداری تهران در آستانه سال تحصیلی جدید تمام هزینه  های رفت و آمد دانش آموزان استثنایی شهر تهران را بر عهده گرفت.

یکی از دغدغه هایی که والدین دانش آموزان استثنایی در تهران با آن روبرو بودند مشکل رفت و آمد فرزند معلول خانواده به مدارس بود  که این مشکلات گاهی باعث جلوگیری از تحصیل این کودکان می شد.

سید جعفر تشکری هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در گفت و گو با خبرنگار عصر ایران با بیان اینکه امسال کلیه هزینه رفت و آمد کودکان معلول از سوی شهرداری تهران پرداخت می شود افزود: والدین این کودکان مشکلاتی که در مورد رفت و آمد فرزندانشان به مدارس داشتند را به شهرداری تهران منعکس کردند و لذا با هماهنگی شهردار تهران مقرر شد هرینه های سرویس کلیه دانش آموزان مدارس استثنایی تهران از سوی شهرداری تامین شود.

تامین سرویس مدارس ۶ هزار دانش آموز  مدارس استثنایی

تشکری هاشمی ادامه داد: طی هماهنگی با مدیریت مدارس استثنایی تهران مقرر شد تا وسائل ایاب و ذهاب ۶ هزار دانش آموزی که در این مجتمع ها درس می خوانند از سوی شهرداری تهران تامین شود.

وی گفت : برای این اقدام شهرداری تهران ۸۲ میلیارد ریال هزینه خواهد کرد .
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران خاطر نشان کرد: برای کاهش نگرانی والدین این دانش آموزان مقرر شد تا با نصب تجهیزات الکترونیکی و هوشمند زمان ورود به مدرسه و زمان بازگشت  را به والدین اطلاع رسانی می شود.

معاون شهرداری تهران گفت: برای ایاب و ذهاب این دانش آموزان از  خودروهایی که در ناوگان تاکسیرانی و اتوبوسرانی  تهران وجود دارند استفاده می شود و شهرداری برای هر دانش آموز حدود ۱ میلیون ۳۰۰ هزار تومان هزینه خواهد کرد.

#

اشتراک این خبر در :