سال ۲۰۱۶ سریعا به جلو می‌رود و برنامه‌ها در همه‌جا وجود دارند. این برنامه‌ها از پیگیری برنامه‌های ورزشی تا دستورالعمل‌های ساده زندگی به کمک کاربران می‌آیند. ما هم فراموش می‌کنیم که تمامی دستگاهها نیاز به تکیه گاه دارند.

من تمامی دستگاه‌هایم را بررسی کردم و بسیاری از برنامه‌هایی که نصب شده بودند برای زندگی حرفه‌ای و شخصی من مفید بودند. چون این مقاله برای مباحث شغلی می‌باشد پس بیشتر تمرکز من هم بر روی تعدادی برنامه انگشت‌شمار خواهد بود که به طور منظم و روزانه در محل کارم از آنها استفاده می کنم.

Snaglt by TechSmith
این برنامه برای لپ‌تاپ‌هایی که مخصوص اهداف کاری می‌باشند بسیار مناسب است. Snaglt یک برنامه تصویری است که می‌تواند تصاویر، ویدئو و صدا را ضبط کند. این برنامه اغلب برای تسهیل ارتباطات کاری از طریق ایمیل بین همکاران ارسال می‌شود زیرا آنها می‌گویند: “یک تصویر ارزشی برابر با هزار کلمه را دارد.” ارزش کلمات زمانی مشخص می‌شود که توسط Snaglt قبل از ارسال به شخص دیگری نشانه‌گذاری می‌شود و به آنها دقیقا نشان می‌دهد که چه موضوعی را مطرح کرده‌اید یا دنبال چه مواردی می‌گردید.

Headspace
فضای فوقانی برنامه این عنوان را دارد: “یک باشگاه ورزشی برای ذهن.” برای رسیدن به این شعار معمولا از روش‌های مراقبه و مدیتیشن برای تمدد اعصاب و کمک به ذهن استفاده می‌کنند.

اما این برنامه ادعا دارد که از اضطراب شما می‌کاهد و بر تمرکز شما افزایش می‌دهد. این برنامه به من کمک می‌کند تا همیشه باتری‌های مورد نیازم را شارژ کنم و روزهای فعال و پر جنب و جوشی داشته باشم. در روزهایی که طولانی و پرتنش هستند این برنامه بسیار سودمند است و ضمنا برای زمانی‌که از محل کار خود خارج شده‌اید برای شارژ مجدد بسیار به کار می‌آید.

Duolingo
آیا می‌خواهید یک زبان جدید یاد بگیرید؟ آیا زمان چیزی است که به آن نیاز دارید؟ اگر چنین است برنامه Duolingo بسیار مناسب است. این برنامه برای کامپیوتر و موبایل قابل دسترس است و بدون هیچ اضطراب و دلهره‌ای می‌توانید یک زبان جدید یاد بگیرید.

با کمال تعجب باید بگوییم این برنامه باعث می‌شود قابلیت کنترل مسیر اهداف خود را بدست بگیرید و به ازای هر روز ۱۰ دقیقه به اهداف نزدیک‌تر شوید. ممکن است برای کسانی که روزهای پرمشغله دارند باورش سخت باشد اما Duolingo به شما ثابت می‌کند که این امر کاملا امکان‌پذیر است.

OneNote
OneNote یک برنامه یادداشت است که برای استفاده در حواشی طراحی شده است. این برنامه به شما اجازه می‌دهد تا به راحتی مطالب و نوشته‌های خود را در یک جا سازماندهی کرده و در سفرها یا قرارهایتان به آن‌ها دسترسی داشته باشید. همچنین از طریق این برنامه می‌توانید یادداشت‌های خود را برای دیگر همکاران به اشتراک بگذارید. این امر در زمانی که در مرخصی هم به سر می‌برید نیز امکان‌پذیر است. این برنامه برای کسانی که در سطوح جهانی کار می‌کنند تا کارگران راه دور بسیار مفید است.

LiveScribe
طبق مشخصات فنی این برنامه یک اپلیکیشین به شمار نمی‌رود، اما توسط یک اپلیکیشن فعال می‌شود که ما به این بخش اعتراض داریم. LiveScribe یک “قلم هوشمند” است که یادداشت‌های دست‌نویس را در قالب دیجیتال قرار می‌دهد.

غیر از ذخیره یادداشت، LiveScribe می‌تواند به صورت دیجیتالی نشان دهد که یادداشت‌ها در زمان واقعی به چه شکل نوشته شده‌اند و چه تغییراتی ممکن است روی آن اعمال شده باشد. همچنین اجازه می‌دهد کاربر با استفاده از ضبط صدا، همگام‌سازی نوشته‌ها را با یادداشت در زمان واقعی توضیح دهد.

زمانی‌که شما زمان واقعی را با فایل‌های صوتی ادغام کردید ممکن است فردی را که نباید در جلسه باشد را نیز دعوت کنید. پس این یک امر مهم و ویژه است که کسانی‌که در سطوح جهانی کار می‌کنند و جلسات کاری را از راه دور با همکاران خود تشکیل می‌دهند باید بیشتر مراقب باشند. این برنامه همچنین کمک می‌کند لغاتی که در ترجمه متون جلسات گم شده‌اند دوباره‌نویسی شوند.

Kaspersky Password Manager
مدیریت رمز عبور بسیار مهم است. این مهم است که کلمات عبوری پیچیده و غیر قابل حدس زدن داشته باشید که بتوانید به درستی از اطلاعات خود محافظت کنید. اما اگر تعداد کلمات عبور زیاد باشند پیگیری آنها هم کار راحتی نخواهد بود. خوشبختانه این برنامه به شما اجازه می دهد تمام کلمات عبور خود در تمامی سایت‌ها را ذخیره کنید و همگی این کلمات عبور از یک کلمه عبور اصلی محافظت می‌شود (مطمئن شوید که بهترین رمز را در این مورد انتخاب کرده‌اید!). به این ترتیب کلمات عبور پیچیده‌ای خواهید داشت که نیازی نیست نگران فراموش کردنشان باشید.

#

اشتراک این خبر در :