تسنیم – محمدرضا عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم ، اظهار داشت: در خوزستان کودکان کار و خیابانی به‌صورت روزانه شناسایی می‌شوند و نیز روزانه به آن‌ها خدمات ارائه می‌شود.

وی افزود: کمک‌های مالی، صدور دفترچه بیمه اشتغال‌زایی برای پدر و مادر کودک و ارائه آموزش‌های فنی حرفه‌ای منطبق با سن کودک از اقداماتی به شمار می‌رود که به کودکان کار و خیابانی و خانواده‌های آنان ارائه می‌شود.

معاون امور اجتماعی بهزیستی خوزستان با اشاره به اجرای طرح حمایتی ــ آموزشی کودک و خانواده عنوان کرد: در سال گذشته بیش از ۱۱۰ نفر از خدمات بیمه سلامت بهره‌مند شده‌اند، این روند در امسال نیز ادامه می‌یابد به طوری که برای آن دست از کودکان کار و خیابانی که بیمه نیستند دفترچه بیمه درمانی صادر می‌شود.

وی افزود: به کودکان شناسایی شده خدمات مشاوره، مددکاری، پزشکی و ورزشی ارائه می‌شود که در زمینه‌های ورزشی در طول هفته ۲ جلسه مسابقه فوتبال و در زمینه روان‌شناسی نیز هفته‌ای دو جلسه برای کودکان کار و خوانواده‌هایشان جلسه تشکیل داده می‌شود.

عباسی درباره مراکز نگهداری کودکان کار بیان کرد: یک مرکز روزانه که خدمات روزانه به بیش از ۱۰۰ نفر ارائه داده می‌شود و دو مرکز شبانه‌روزی دخترانه و پسرانه برای آن دست از کودکانی که بد سرپرست و یا بی‌سرپرست هستند، وجود دارد.

معاون امور اجتماعی بهزیستی خوزستان گفت: در سال گذشته به بیش از ۵۰ نفر از کودکان کار کمک‌های موردی به منظور اشتغالزایی و تهیه وسایل ضروری خدمات حمایتی ارائه شده است.

#

اشتراک این خبر در :