عصر جمعه ۱۰ شهریور به دعوت دوست عزیزم امیر حیدری در همایش “گروه کارآفرینی هدف” که در مرکز فنی و حرفه ای خوارزمی کیانپارس برگزار شد شرکت کردم.

سخنرانان همایش “استاد مجید نواصر” اقتصاد دان و “دکتر رسول پورمهدوی” کارآفرین موفق اهوازی بودند.

در ابتدا استاد نواصر توضیحاتی پیرامون اصطلاحات اقتصادی را با زبانی ساده و شیوا ارائه نمود. سپس دکتر پورمهدوی به ایراد سخن پرداخت.

دکتر رسول پورمهدوی را پیش از این در برخی مناسبت ها دیده بودم حتى به اتفاق دوستان از باغستان زیبای ایشان هم دیدن کرده ام اما وقتی در این گردهمایی پای سخنرانی وی نشستم حقیقتاً به وجد آمدم.

پور مهدوی می گوید در سال ۷۳ کارمندی را رها کردم تا یک خویش فرما باشم. وی پس از چند ماه بیکاری وارد صنعت بیمه می شود و با خلاقیت و تلاش، نه فقط برای خود بلکه برای ۴۰ نفر دیگر ایجاد شغل کرده و رتبه اول و نمونه نمایندگی بیمه ایران را در کشور کسب می کند.

بعدها بیمه را رها می کند و به جایگاه داری سوخت خودرو روی می آورد، پس از مدتی با فعالیت های عالی در این عرصه و خلاقیت در توسعه جایگاه های CNG به عنوان رئیس اتحادیه جایگاه داران استان خوزستان انتخاب می شود و شرکت خصوصی وی رتبه نمونه کشوری را کسب می کند. او می گوید در این زمینه برای ۱۵۰ نفر به شکل مستقیم شغل ایجاد کردم.

دکتر پورمهدوی چند سالی است به اتفاق دکتر منصور سعیدی مجموعه‌ای تفریحی تولیدی به مساحت ۳ هکتار را در روستای زادگاهش،  زرگان بیت ملوح واقع در مسیر اهواز ملاثانی راه اندازی کرده است که ۳ هزار متر از آن به سیستم پرورش متراکم ماهی اختصاص دارد. این طرح برای اولین بار در استان خوزستان اجرا شده و بسیار موفقیت آمیز می باشد در این باره دکتر لفته منصوری مرداد امسال یادداشتی مفصل و خواندنی تحت عنوان “بهشتی در سه هکتار” نوشته است که در کانال تلگرام ایشان به آدرس goo.gl/FK6hEP موجود است.

رسول پورمهدوی با ایجاد اشتغال برای ۲۰۰ خانوار و ساخت مسجد و مدرسه همچنان با انگیزه و شور و شوق به ادامه راه و گسترش فعالیت های خود می اندیشد. دیدن وی در حالی که درباره کارآفرینی و اشتغال صحبت می کند تماشایی و لذتبخش است به انسان امید و انگیزه می دهد به روح درستکاری و وفای به عهد پایبند است و به ارزش های انسانی بسیار احترام می‌گذارد. بارها تاکید می کند که صداقت از شروط اساسی موفقیت است؛ وقتی درباره طرح هایش صحبت می کند انگار چشم هایش برق می زنند مخاطب احساس می کند این مرد سرچشمه ای از انرژی بی پایان است. او می گوید هدف نهایی طرح پرورش متراکم ماهی ترویج آن میان روستائیان و با کمترین سرمایه و در سطوح مختلف است. طوری که هر خانواده روستایی در خانه یا مزرعه خود با حوضچه ای ۲۰ متری بتواند درآمدی قابل قبول کسب کند.

برگزار کننده این همایش، گروه کارآفرینی هدف بود که البته تحت عنوان جلسه اقتصادی و با حضور اعضای این گروه و دعوت محدود از چند میهمان برگزار شد.

“گروه هدف” یک سال پیش با حمایت آیت الله کعبی نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری به منظور توسعه فرهنگ کارآفرینی و رشد شخصی توسط عده ای از جوانان اهوازی تاسیس شد و تا کنون سمینارها و همایش های متعددی از جمله سمیناری با سخنرانی دکتر حسین خنیفر سخنران بین المللی موفقیت و کارآفرینی برگزار کرده است.

#

اشتراک این خبر در :