به گزارش مراسلون بنقل ازایرنا ،مسوول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری خوزستان و ارایه کننده این آثار روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این نمایشگاه روز گذشته در محل دانشگاه هنرهای زیبای شهر حله در کشور عراق گشایش یافته است.

محمد باوی اظهار کرد: ۳۴ اثر خود را برای نخستین بار با موضوع داعش در عراق به نمایش گذاشته ام.

وی گفت: آیین گشایش این نمایشگاه که به همت حوزه هنری خوزستان و موسسه انماء الوطنی العراق برپا شده با حضور برخی مسوولان فرهنگی و سیاسی شهر حله کشور عراق برگزار شد.

مسوول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری خوزستان اظهار کرد: این آثار به مدت یک هفته در محل دانشگاه هنرهای زیبای شهر حله عراق در معرض دید بازدیدکنندگان و علاقمندان قرار می گیرد.

وی افزود: این مجموعه آثار از زمان شکل گیری گروه تروریستی داعش خلق شده اند و در کل می توان گفت جمع آوری آنان به شکل یک مجموعه واحد، یکسال طول کشیده است.

وی این آثار را برگرفته از نمادهای مقاومت، پیروزی، فرهنگ و تاریخ عراق و نشان دهنده ماهیت تروریسم و خطرهای آن برای اسلام و کشور عراق عنوان کرد.

باوی زاده گفت: این نمایشگاه با حمایت و پیگیری حوزه هنری خوزستان و با هماهنگی روابط عمومی و بین الملل حوزه هنری و سرکنسولگری عراق در اهواز، با استقبال طرف عراقی در شهر حله کشور عراق برپا شد و اینکه این کار برای نخستین بار در کشور عراق انجام شد ، جالب و قابل توجه است.

#

اشتراک این خبر در :