نخستین جشنواره تالاب ها در شادگان برگزار شد

مراسلون غزاله طالبی-
امروز چهارشنبه ۱۴بهمن ماه جشنواره تالاب ها در شادگان با حضور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، مسئولین استانی، و نماینده مردم شادگان(فلاحیه) در مجلس شورای اسلامی و مهمان های بین الملی برگزار شد.

رئیس حفاظت محیط زیست در این جشنواره بیان کردند: که ارزش تالاب ها به اندازه ی چندین برابر زمین های کشاورزی می باشد،همچنین اظهار کردند: که دولت یازدهم توجه ویژه ای به مسائل محیط زیستی و همچنین احیای تالاب ها دارد و در برنامه های اساسی خود قرار داده است.

همچنین تصریح کرد: که تالاب ها در دولت های قبل فراموش شده بودند و اما در حال حاضر با همت و عزم جدی دولت یازدهم و همچنین وزارت نفت پیگیری می شوند.

معصومه ابتکار با بیان اینکه بخش زیادی از طوفان های گرد و خاک ایران از خارج کشور سرچشمه می گیرند و همچنین بر اساس ارزیابی های انجام شده ارزش اقتصادی تالاب ها تا ۲۰۰برابر ارزش اقتصادی اراضی کشاورزی است که با آغاز بکار دولت یازدهم توجه ویژه ی به احیای تالاب قرار گرفت.

همچنین در این جشنواره با برپایی غرفه های عکاسی با موضوع آب های خوزستان،صنایع دستی،موسیقی و غذاهای محلی که با مشارکت انبوهی از مردم عامه،مسئولین و مهمان های بین الملی و رئیس حفاظت از محیط زیست اجرا شد.

عکاس: عدنان مجدم

#

اشتراک این خبر در :