به گزارش مراسلون، معصومه خنفری فرماندار جدید شهرستان کارون، در مراسم تودیع و معارفه که صبح امروز در فرهنگسرای مهدیه این شهرستان برگزار شد، گفت: از درگاه خداوند که من را شایسته خدمتگزاری به مردم خوب کارون دانست سپاسگزاری می‌کنم و از مردم شریف و خوب و نجیب این شهرستان که از حضور زن در مدیریت سیاسی و اجرایی حمایت کردند، تشکر می‌کنم.

در این مراسم که با حضور معاون استاندار و تعدادی از مسئولان شهرستان کارون و اهواز و اقشار مختلف مردم برگزار شد نخستین فرماندار زن در خوزستان، عنوان کرد: سلام خاص دارم به تمام کسانی که امروز با حضور خود بر رفع تبعیض جنسیتی مُهر تائید زدند و از برابری حقوق زن و مرد اعلام حمایت کردند. همچنین سپاس و قدردانی دارم از حُسن اعتماد دولت تدبیر و امید و نماینده عالی دولت در استان و تمام کسانی که رویکرد مثبتی نسبت به توانایی‌های زنان در عرصه‌های مختلف مدیریتی دارند.

خنفری با بیان اینکه جهت کاهش مشکلات این شهرستان، همکاری و مشارکت مردم و مسئولان را می‌طلبم، تصریح کرد: شهرستان کارون از دو مشکل فاضلاب و بیکاری رنج می‌برد. درعین‌حال، استاندار خوزستان شخصاً در مسئله فاضلاب کارون ورود کردند و استارت پروژه فاضلاب زده شده و انشاالله با حمایت هم و با همکاری و تدبیر بتوانیم این مشکل را مرتفع کنیم.

فرماندار جدید کارون، افزود: در مورد مشکل بیکاری شهرستان کارون که از ظرفیت‌های بسیاری در بخش کشاورزی و شیلات و صنایع‌دستی و صنعت و معدن برخوردار هست و این امتیازات متأسفانه مغفول واقع شدند که علت عمده آن‌هم، کسری اعتبارات بود و اینکه کارون حاشیه‌ی شهر اهواز می‌باشد و با مهاجرت‌های فزاینده‌ای روبرو است.

نخستین فرماندار زن در خوزستان بیان کرد: رودخانه کارون، بزرگ‌ترین موهبت و ظرفیت شهرستان محسوب می‌شود و درواقع، کارون یک شهر ساحلی است که امیدواریم بتوانیم از این ظرفیت استفاده بهینه ببریم.

در این مراسم همچنین از زحمات علیدادی فرماندار سابق شهرستان کارون تقدیر و تشکر شد.

 

عکس: عدنان مجدم

 

#

اشتراک این خبر در :