مطالبات شورای مشترک فعالان عرب خوزستان در نشست هیأت دولت مطرح می شود

شورای مشترک فعالان عرب (4)

به گزارش مراسلون در دیدار اعضای شورای مشترک فعلان عرب با وزیر کشور، مشکلات مردم عرب استان خوزستان مطرح و مورد بحث قرار گرفت.در این دیدار که روز چهارشنبه ۴ آبان ۹۴ در وزارت کشور صورت گرفت آقای رحمانی فضلی وزیر کشور پس از شنیدن نقطه نظرات اعضای شورای مشترک گفت: بنده مطالبات شورای مشترک را در جلسه آینده هیات دولت مطرح و با همه وزیران در میان خواهم گذاشت و رییس جمهور نیز قطعا حمایت خواهند کرد.

وی گفت: بنده همه مطالب اعضای شورای مشترک فعالان عرب را قبول دارم و هیچ کدام خلاف نیست از نظر معنایی توسعه کشور و خوزستان نامتوازن و کاملا نامتعادل و توام با تبعیض است تبعیض ها در خوزستان یک واقعیت است و باید حل شود، ما در معرض  تهدید هستیم و شرایط حساس است، منطقه بوی بدی می دهد، باید مواظب این حوادث بود اقتضای عقل اینست که باید به حقوق اقوام توجه کرد حکومتی که تبعیض را تزریق کند دیوانه است.

وزیر کشور با تاکید بر امکانات و توانمندی های بالای استان خوزستان گفت: باید در خصوص انتصابات و مدیریت به یک مدل منطقی برسیم که تعادل خوزستان بهم نخورد و نباید یک قومیت را دچار نارضایتی کرد و باید از نیروهای شایسته عرب خوزستان استفاده کنیم عقل اقتضا می کند از همه نیروها استفاده شود.

آقای رحمانی فضلی ضمن اشاره به اینکه تجلی اراده نظام اندیشه های امام راحل، مقام معظم رهبری و قانون اساسی است بر لزوم حفظ وحدت و احترام به همه ی اقوام ایرانی تاکید کرد و گفت: مردم عرب را جزء ناگسستنی ایران می دانیم. مشکلاتی که در دیگر مناطق کشور داریم اصلا در میان قوم عرب نیست اولویت انتصاب فرمانداران در شهرهای عرب با نیروهای عرب است همانگونه که در کردستان اتفاق افتاد من حاضرم در استان های دیگر هم فرماندار عرب منصوب کنم و متعهد می شوم که این کار را خواهم کرد.

وی گفت: استاندار خوزستان باید تلاش کند این وضعیت را تغییر داده و در زمینه مدیریت در استان تعادل برقرار کند.

اعضای شورای مشترک فعالان عرب خوزستان در این دیدار با طرح مشکلات مردم عرب از جمله معضل تبعیض در استخدام ها و تقسیم مناصب مدیریتی، مشکلات برخوردهای امنیتی با فعالان عرب، خواستار رسیدگی هر چه سریع تر شدند و تاکید کردند که مردم عرب خوزستان با وجود اینکه هزاران شهید تقدیم اسلام و انقلاب کرده اند و همچنان فرزندان آنها در صف اول دفاع از اسلام و حریم ولایت  به فیض شهادت می رسند و مردمی ولایتمدار و وفادار به اسلام و ایران هستند، متأسفانه در معرض تبعیض قرار گرفته و به حاشیه رانده شده اند. آنها همچنین خواستار رسیدگی به اوضاع فرهنگی، زیست محیطی و محرومیت مناطق عرب استان و ایجاد توازن مناسب در تقسیم ثروت و فرصت های سرشار این استان شده و از نابرخورداری هدفمند و بسیار گسترده مردم عرب خبر دادند.

وزیر کشور پس از شنیدن سخنان اعضای شورای مشترک از آنان درخواست کرد یک بانک اطلاعاتی از نیروهای توانمند عرب تهیه و در کمترین زمان ممکن جهت ارائه به همه وزرا بدست ایشان برسانند. وی همچنین وعده داد که مطالبات شورای مشترک را در جلسه هیأت دولت مطرح و افرادی را مسئول پیگیری و به نتیجه رساندن موضوعات مطرح شده در جلسه می کند.

#

اشتراک این خبر در :