یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: مسئولان باید روحیه انتقاد پذیری داشته و در برخورد با مردم بهترین رفتار را ارائه دهند و نباید با رفتار نامناسب خود موجب بدنامی شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی قبل از ظهر دوشنبه در دیدار جمعی از کارشناسان و ائمه جماعات راه آهن کشور که در مدرسه امیر المومنین(ع) قم برگزار شد، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و ولادت حضرت مهدی(عج)، به صفات مومنان در قرآن اشاره کرد و اظهار داشت: توکل به خدا، اقامه نماز، انفاق در راه خدا، ترس از خشیت الهی و پیشرفت دائمی از جمله صفات مومنان است.

وی با اشاره به این که اگر انسان توکل به خدا داشته باشد از چیزی نمی‌ترسد، افزود: قرآن در همه امور زندگی جامعیت دارد و برنامه دقیقی را بیان کرده است و اگر انسان براساس این آموزه‌ها حرکت کند به سعادت خواهد رسید.

استاد برجسته حوزه به برنامه‌های دین اسلام اشاره کرد و ابراز داشت: در اجتماعات برنامه‌هایی است که باید رعایت شود؛ مانند خانواده، جامعه، مدرسه و سفر که توجه به این شرایط  از ضروریات است.

نباید در جمهوری اسلامی به اقامه نماز کوتاهی شود

وی گفت: توجه به نماز از برنامه‌هایی است که در سفر و اجتماع به آن توجه شود و نباید در مملکت جمهوری اسلامی به اقامه نماز کوتاهی شود و برای تحقق این امر مسئولان باید همه نوع همکاری برای اقامه این فریضه در سفرهایی که زمینی و هوایی صورت می‌گیرد انجام دهند.

آیت الله مکارم شیرازی افزود: برخورد مناسب با مردم و کمک به مردم، نیازمند در سفر و زمان شناسی و رعایت زمان از جمله آداب اجتماعی در مسافرت است و اسلام تأکید فراوانی بر اهمیت آن دارد.

وی در توصیه به مسئولان راه آهن افزود: مسئولان باید روحیه انتقاد پذیری داشته و در برخورد با مردم، بهترین رفتار را ارائه دهند و نباید با رفتار نامناسب خود موجب بدنامی شوند.

این مرجع تقلید شیعیان گفت: از برنامه‌هایی که باید به آن توجه داشت، رعایت حقوق مردم در مسافرت است. حقوق مردم را نباید نادیده گرفت و از جمله حقوق مردم این است که برنامه ناوگان هوایی و زمینی بر اساس زمان تعیین شده حرکت کند؛  اگرچه راه آهن جمهوری اسلامی ایران در برنامه‌های خود حرکت منظمی داشته است.

#

اشتراک این خبر در :