دبیر اجرایی کنفرانس ملی کارون گفت: متاسفانه مسئولین استان و کشور به منابع آبی خوزستان اهمیت نمی‌دهند و با نگاه بهره کشی اجازه تعرض به این منابع را داده اند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، سیدحسین فاضلی در سمینار علمی بررسی نقش قانون گذاران در صیانت از رودخانه‌های استان که امروز، ۲۱ خردادماه در اهواز برگزار شد، با اشاره به اهمیت تدوین سند ملی برای رودخانه کارون اظهاركرد: تدوین سند ملی برای این رودخانه یک ضرورت است زیرا از این طریق می توانیم از اندک آب موجود در این رودخانه، حفاظت کنیم.

وی افزود: الگو گرفتن از روش‌های علمی و بین‌المللی در صیانت از رودخانه‌ها بسیار مهم است که متاسفانه به این مساله توجهی نمی‌شود. متاسفانه وزارت نیرو به جای استفاده از روش‌های علمی، فقط کارهای اشتباه خود را توجیه می‌کند و در برابر کارهایی که انجام می‌دهد، صداقت ندارد.

فاضلی تصریح کرد: بارها شنیده‌ایم که وزارت نیرو به تولید انرژی خورشیدی توجه ویژه‌ای دارد اما در سفر اخیر هیات وزیر به خوزستان حتی یک‌بار هم از تولید این نوع انرژی که ظرفیت تولید آن در خوزستان وجود دارد، حرفی به میان نیامد.

دبیر اجرای کنفرانس ملی کارون بیان کرد: باید درباره وضعیت برداشت آب از کارون توسط وزارت نیرو تحقیق و تفحص انجام شود و از نمایندگان می‌خواهیم تا در این زمینه کاری کنند.

وی عنوان کرد: عدم وجود قوانین برای صیانت از رودخانه‌ها منجر به انجام بهره‌برداری‌های ناعادلانه ای از منابع آبی استان شده و نبود قوانین مشخص در این بخش یک نقطه ضعف است که سوء استفاده از این رودخانه‌ها را در پی داشته است.

#

اشتراک این خبر در :