اهواز – پیش از ظهر امروز و در جریان دیدار رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست از تالاب هورالعظیم، قایق حامل وی و برخی مدیران واژگون شد.

 تالاب هورالعظیم به دنبال مصوبه بهمن ماه دولت یازدهم برای مقابله با گرد و غبار شاهد حذف موانع ورود آب بوده که امرز وهیئت اعزامی خواستار بازدید از مناطقی شد که آبگیری در آن صورت گرفته است. اما یکی از قایق هایی که حامل ۹ نفر از اعضای هیئت اعزامی بود، کمی پس از حرکت به داخل آب واژگون شد که خوشبختانه کسی آسیب ندید و همه سرنشینان از جمله معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت از محیط  زیست سالم به ساحل برگشتند.

معاونین وزرای نفت، کشور، نیرو، بهداشت، معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل ها و مراتع، معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و رئیس سازمان هواشناسی در این سفر هستند.

عبدالحسن مقتدایی استاندار خوزستان در خصوص این حادثه اظهار کرد: با قایق های مرزبانی گشتی در تالاب زدیم ولی قایق ما در آب واژگون شد. خوشحالیم که اتفاقی نیفتاد که موجب نگرانی شود . این بازدید یک کار فوق برنامه بود و جزو برنامه رسمی نبود.

وی افزود: خدا را شاکریم که به خیر گذشت و همه هم نشان دادند که قهرمان شنا هستند. نگران حلقه ازدواج معاون عمرانی استانداری خوزستان هستیم که باید حوادث غیر مترقبه تامین اعتبار کند چون علاوه بر حلقه ازدواج، چند تا موبایل هم سوخت.

ابتکار و معاونان بعد از این حادثه با لباس هایی گل مالی شده تالاب را ترک کردند.

معصومه ابتکار امروز در حالی وارد خوزستان شد که از زمان روی کار آمدن دولت یازدهم تا کنون وی برای پنحمین بار وارد این استان شده است.  این سفر همزمان با هفته محیط زیست انجام می شود و معاونان وزارتخانه های نفت، نیرو، جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی و کشور و همچنین معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی ابتکار را همراهی می کنند.

—–

منبع: مهر

#

اشتراک این خبر در :