اهواز – مراسلون: چه کسی فکر می‌کرد باشگاه فولاد خوزستان دچار مشکلات مدیریتی شود و باشگاهی که مهد پرورش بازیکن است به چنین روزهای بدی دچار شود؟

به نظر می رسد مدیران ورزشی در خوزستان و به خصوص کارخانه فولاد خوزستان بد نباشد سوزنی به خود بزنند و در خلوت خود به این موضوع فکر کنند که چه راحت تیشه به ریشه تیم بازیکن پرور خود زدند. فولاد خوزستان در یک دهه اخیر به معنی واقعی مهد بازیکن پروری و پرورش استعدادهای ناب منطقه خوزستان بوده است اما چه راحت ما بلدیم تیشه به ریشه ای بزنیم که با دستان خودمان پرورشش داده ایم.

واقعا فوتبال اهواز مگر چقدر با فوتبال اصفهان فرق دارد که باید دو تیم اصفهانی با مدیریتی مثال زدنی و حمایتی قابل تحسین از سوی مسئولان ورزشی این استان بتوانند به این درجه از موفقیت برسند اما در خوزستان دقیقا همه چیز حالت عکس دارد. از این بدتر که به گوش می رسد برخی ها به دنبال سیاسی کاری هم هستند و این روزها برای انتقال امتیاز تیم فولاد نوین به باشگاه دیگر و انتخاب مدیرعامل جدید فولاد خوزستان هم مسائلی چون انتخابات مجلس هم به وسط آمده و در این آشفته بازار به دنبال اهداف سیاسی خود هم هستند.

واقعا عجیب است که چرا باید با باشگاهی صاحب سبک که توانسته قطبی در فوتبال کشور باشد چنین برخوردهایی می شود. این روزها حواس همه اهالی فوتبال شاید به انتخاب هیات مدیره دو باشگاه پرسپولیس و استقلال باشد اما غافل از اینکه یکی از مهمترین باشگاه های ایران از لحاظ پرورش استعداد دچار شرایط برزخی شده و از وقتی سیف الله دهکردی به یکباره و ناگهانی استعفا داده هنوز مدیران کارخانه برای انتخاب مدیرعامل اندرخم یک کوچه هستند.

مسئله دیگری که قوز بالای قوز شده صعود فولاد نوین تیم دوم باشگاه فولاد به لیگ برتر است. این طور که به نظر می رسد و سازمان لیگ هم به این مسئله تاکید کرده امتیاز این باشگاه باید در استان خوزستان محفوظ بماند اما ظاهرا هنوز مشتری دست به نقدی برای این باشگاه پیدا نشده است. البته صحبت هایی در مورد شهرداری اهواز و یا استقلال اهواز هست اما هنوز جمع بندی نهایی نشده است و حتی گفته می شود شورای شهر اهواز چندان موافق خرید این امتیاز نیست.

از جهتی دیگر خواهان بودن استقلال اهواز هم خود جای سوال دارد. تیمی که خود در لیگ یک با مشکلات مالی روبرو بود چطور می خواهد مثلا ۱۰ میلیارد تومان بابت خرید امتیاز فولاد نوین دست به جیب شود؟

سوال مهمتر این است که اصلا اگر قرار به فروش امتیاز تیم فولاد نوین بوده چرا از این تیم حمایت شده تا به لیگ برتر صعود کند؟ اینکه باشگاهی می خواهد تیم دوم داشته باشد نشان از این است که میخواهد پشتوانه قوی داشته باشد اما اینکه باری به هر جهت به دنبال تیمداری بودن نمی تواند نتایج جالبی داشته باشد. یک هفته از شروع نقل و انتقالات گذشته اما تکلیف دو تیم مشخص نیست.

در واقع اگر مسئولان کارخانه فولاد هر هدفی از ایجاد دو تیم داشته اند اکنون نه تیم اولشان وضعیت خوبی دارد نه تیم دوم و در واقع وقتی با یک دست چند هندوانه برداشته می شود نتیجه ای بهتر از این نمی شود که تیم اصلی هم در حال نابودی است.

آیا مسئولان فولاد می دانند از جمع بازیکنانشان فقط سه بازیکن قرارداد دارند و مابقی بازیکن آزاد هستند؟

آیا می دانند چطور باید اسکوچیچ را با وجود این شرایط راضی به ادامه همکاری کنند؟

در اهواز چه خبر است؟

ظاهرا این بار گرداب گرد و غبار خود باشگاه فولاد را نشانه گرفته و کسی نیست که به داد این تیم برسد.

 

منبع: فارس

images

#

اشتراک این خبر در :