مدیر آموزش و پرورش شهرستان باوی گفت : حدود ۱۲ پایگاه آموزشی مهارتی اوقات فراغت و ۲ کانون ورزشی برای پرکردن اوقات فراغت بیش از یک هزار و ۵۰۰ دانش آموز در شهرهای شیبان، ویس و ملاثانی برپا شده است.
به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان باوی، مجید موحدیان با اشاره به پراکندگی روستاها و نداشتن اعتبارات لازم برای راه اندازی پایگاه های بیشتر افزود: برای دانش آموزان روستایی نیز پایگاه اوقات فراغت در برخی مجتمع های آموزشی برپا شده است به طوری که نوجوانان برای استفاده از کلاس ها به مجتمع واقع در روستای مجاور خود می روند.
موحدیان در مورد اهمیت دایر کردن کلاسهای مهارتی، فرهنگی و آموزشی تابستانه توضیح داد: در این پایگاهها که به کمک دیگر ارگانها و مشارکت مردم دایر شده اند، به شکل بهینه اوقات دانش آموزان را پر و بر اساس استعدادها، ذوق و سلیقه ، نیاز و علاقه آنان فعالیت ها طراحی و اجرا می شود.در هر پایگاه به طور متوسط هشت کلاس برگزار می شود.
وی با تاکید بر غنی کردن اوقات فراغت و نه پر کردن آن در بیش از ۱۲۰ کلاس آموزش کامپیوتر، هنرهای دستی، تجسمی و ورزشی، قرآنی ، معارف و زبان خارجه در باوی اظهار کرد : تعطیلی مدارس به معنای تعطیلی تربیت نیست و فرایند تعلیم و تربیت به عنوان یک ضرورت برای شکوفایی استعدادهای درونی در این پایگاه ها ادامه دارد.اتفاقا ، تابستان که فصل تعطیلی آموزش های رسمی است، شتاب فعالیتهای تربیتی بیشتر می شود.بهر حال اگر در آموزش رسمی نوعی اجبار وجود دارد اما در کلاس های تابستانی نوعی خودانگیختگی، اختیار و انتخاب وجود دارد و نوجوانان داوطلبانه شرکت می کنند.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان باوی در پایان گفت: اگرچه برای تامین اهداف مورد نظر نیاز به بودجه و امکانات ، فضا و نیروی انسانی با انگیزه ، علاقمند و متخصص وجود دارد، اما با همین امکانات موجود نیز می توان کار کارشناسی کرد.

#

اشتراک این خبر در :