شیبان سیتی، گرفتار پیچ و خم قانون!

فرماندار بعنوان هماهنگ کننده دستگاههای دولتی و حافظ منافع مردم در این ارگانها و مرجع تامین امنیت و آرامش شهروندان و نهاد بازدارنده در خصوص تخلفات دستگاههای تحت امر، بخصوص‌ شهرداری تابعه می باشد. زیرا تایید و عدم تایید مصوبات شورای شهر، عدم تشکیل جلسات این شورا و یا پیگیری دلایل مسکوت ماندن برخی مصوبات را جزء وظایف لاینفک این فرمانده شهرستان تلقی می گردد.
چندی است که اجرای برخی قوانین از سوی شورای شهر شیبان آنهم قوانین اولیه احراز صلاحیت یک شهردار بعد از گذشت دو سال هنوز به حالت تعلیق درآمده و آن حافظ منافع مردم، آن طلایه دار دولت تدبیر و امید، آن امید بخش جان های خسته، آن برخواسته از متن دولت قانون گرا، آن فرمانروای شهرستان، آن هماهنگ کننده ادارات و سازمانها، آن حسن ختام شهر و شهروندی، آن تسری بخش شعار اعتدال، آن مدعی مدنیت، آن فرستاده عالیجناب مقتدایی، در انتظار چیست!؟ عدم اجرای نص صریح قانون را چه کسی باید گوشزد کند!؟
حسن آقا دکه ای، سیگار فروش محله شیبان سیتی در آخرین اظهارات خود، عدول کنندگان از قانون را به عدم انتخاب دوباره در انتخابات شورای شهر تهدید کرد. ایشان، شوراییان را به اهمال کاری و عدم تمکین به قانون و هدر رفت منابع مالی در جاده ها و گذشتن وقت شهردار در رفت آمد های بیهوده بین شهرهای سوسنگرد و شیبان متهم کرد!
به نقل از یک منبع آگاه که نخواست نامش فاش شود، حسن دکه ای به عدم برهم زدن نظم عمومی شهر و سکوت خواب گونه شهر دعوت کرد! که الحمدلله این قائله نیز با وساطت برخی احزاب و کوتاه آمدن حسن دکه ای به اتمام رسید! و حسن دکه ای در چرخشی ۱۸۰ درجه ای اعلام کرد که اینجانب نگران حال شهردار کارکشته شیبان سیتی بوده و با توجه به خطرناک بودن جاده سوسنگرد و تقلیل تصادفات جاده ای و از بین رفتن سرمایه های انسانی، آنهم نخبگان! و علاقه مند به حسن مجاورت با شهردار عزیز، هستم! و الا رعایت حقوق شهروندی که الحمدلله باعث مسرت و شادی مردم شهر شده است!
مردم منطقه که در کنار حسن دکه ای جمع شده بودند، نیز از منبعی که نخواست نامش فاش شود، تشکر کردند!و راهی منزل خود شدند! و شهر به حالت آرام گذشته بازگشت و احتمالا تا دو سال دیگر به همین منوال سپری شود.

و العاقبه للمتقین
سیدلطیف فاضلی

#

اشتراک این خبر در :