مراسلون – به مناسبت ماه مبارک رمضان مسئولان و خبرنگاران روزنامه همشهری خوزستان، و تعدادی از خبرنگاران مستقل با آیت الله حیدری دیدار کردند.
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری ضمن عرض تبریک به مناسبت قرار داشتن در ماه مبارک رمضان از تلاشهای بی وقفه قشر خبرنگار تشکر و قدردانی نمود و تلاش آنها را مجاهدت فی سبیل الله نامید.

محی الدین آل ناصر انسان وارسته ای بود
آیت الله حیدری افزود: امروز براساس رهنمودهای مقام معظم رهبری تقابل گسترده ای بین جبهه ظلم و عدالت وجود دارد.ایشان با اشاره به سفرهای مقام معظم رهبری در زمان جنگ و ارتباط ایشان با مردم عرب خوزستان گفتند: در طول جنگ وقتی مقام معظم رهبری به خوزستان می آمد شعرای عرب خوزستان را جمع می کرد و با آنان به گفتگو می نشست. پس وقتی نگاه مقام معظم رهبری به مردم عرب اینست چرا عده ای در مقابل هویت مردم عرب حساسیت نشان می دهند.البته ما مسلمان هستیم و به همه اقوام احترام می گذاریم و اسلام عامل وحدت ماست .ما هم به وحدت ملی میان همه اقوام باور عمیق داریم و همه زیر چتر ولایت هستیم اما باید به هویت همه اقوام احترام گذاشت. فرهنگ عام ایرانی متشکل از هویت همه اقوام است لذا خدشه به هویت یک قوم خدشه به هویت ایرانی است. مقام معظم رهبری عنایت خاصی به شاعران و نویسندگان عرب دارند. امام و رهبری بیشترین عنایت را به هویت قوم عرب داشته و دارند. مقام معظم رهبری در سال ۱۳۷۵ فرمود : محی الدین آل ناصر انسان وارسته ای بود و انگلیسی را به من یاد داد. مقام معظم رهبری دستور داد خانواده محی الدین آل ناصر به مکه اعزام شوند و از آنها تجلیل گردد همه باید در راه تبیین افکار و رهنمودهای مقام معظم رهبری بویژه در حوزه عدالت اجتماعی تلاش کنند.

خدشه به هویت اقوام خدشه به انقلاب اسلامی است.
این استاد حوزه ودانشگاه افزود: در سال ۵۸ دیداری با امام داشتیم و ایشان فرمود :شما عرب هستید و به جهت عرب بودن به اسلام نزدیک هستید ، شما اصل هستید و دیگران تبع. و امام دقیقا بر هویت عربی انگشت گذاشت.این در صحیفه نور هست. هر قومی هویتی دارد و هویت شناسنامه هر قوم است ، حفظ و پاسداری از هویت اقوام مانند نفس کشیدن برای جامعه لازم است.خدشه به هویت اقوام خدشه به انقلاب اسلامی است. مردم عرب هم هویتی متشکل از چهار عنصر اسلام ، تشیع و عربیت است و اجتماع این اجتماع عنصر فقط در هویت مردم عرب ممکن است.
تبیین هویت و مطالبات اقوام یک مطلب حق و در راستای اهداف نظام و قانون اساسی هیچ تقابلی با امنیت ملی ندارد.بلکه حساسیت های منفی در خط اهداف دشمنان است. هر قومی هویتی دارد و هویت شناسنامه هر قوم است ، حفظ و پاسداری از هویت اقوام مانند نفس کشیدن برای جامعه لازم است.خدشه به هویت اقوام خدشه به انقلاب اسلامی است. هر قومی هویتی دارد و هویت شناسنامه هر قوم است ، حفظ و پاسداری از هویت اقوام مانند نفس کشیدن برای جامعه لازم است.خدشه به هویت اقوام خدشه به انقلاب اسلامی است. مردم عرب هم هویتی متشکل از چهار عنصر اسلام ، تشیع و عربیت است و اجتماع این اجتماع عنصر فقط در هویت مردم عرب ممکن است. همه ما در این استان با وجود تفاوت همه برادریم چه عرب ، بختیاری ، دزفولی و شوشتری. امروز در دانشگاه دولتی تبریز استاد با زبان ترکی درس می دهد و این هیچ اشکالی ندارد.زیرا یک استاد حق دارد، حالا چرا این حق را برای هم استانی های خود قائل نشویم.
آیت الله حیدری
حساسیت منفی در مقابل هویت عربی برای داعش و انگلیس سرباز تربیت می کنند
آیت الله حیدری افزودند:مردم عرب با تقدیم ۱۲ هزار شهید در مقابل ماشین جنگی بعثی ها ایستادند و شهدای مدافع حرم سند زنده افتخارات مردم عرب خوزستان است! حساسیت منفی در مقابل هویت عربی ، سرباز برای اسرائیل و داعش درست می کنند. همین افرادی که به هویت اقوام حساسیت دارند برای داعش و انگلیس سرباز تربیت می کنند. کدام یک از فتنه گران سال ۸۸ اهل ملاشیه یا کوی علوی بودند ؟ آیا اگر جمعی از مردم تهران در فتنه ۸۸ بودند می توان همه مردم تهران را فتنه گر خواند؟

قوه قضاییه با کسانی که به مردم عرب توهین و آنها را بعثی می خوانند بعنوان متهم برخورد
دکتر حیدری ادامه دادند: من از قوه قضائیه و نیروهای امنیتی می خواهم که با کسانی که به مردم عرب توهین و آنها را بعثی می خوانند بعنوان متهم برخورد کنند. بسیاری از این توهین کنندگان بهایی و همکار رادیوهای بیگانه هستند.یقینا اگر گزارش این مواضع زشت به محضر مقام معظم رهبری برسد دستور برخورد خواهد داد.افتخار مردم عرب اینست همه بسیجی و عاشق اهل بیت هستند.
آیت الله حیدری با اشاره به نمایشگاه اهواز در گذر تاریخ اسلامی گفت: امروز حضرت آیت الله موسوی جزایری یک شبکه جهانی به زبان عربی راه اندازی کردند، ایشان پشتوانه نمایشگاه اهواز در گذر تاریخ اسلامی بودند. نمایشگاه اهواز در گذر تاریخ یکی از بهترین و درخشان خدمت ها به نظام ، اسلام و تاریخ تشیع است. کسانی که در مقابل نمایشگاه اهواز در گذر تاریخ اسلامی می ایستند و آنرا تخریب می کنند یا از هویت قوم عرب و تشیع اطلاع ندارند یا از بیرون مرزها خط می گیرند.

آیت الله حیدری

ایشان با اشاره به نام اصلی شهرها اظهار داشت: اسامی اشخاص و اسامی شهرها که با هویت اقوام گره خورده باید محفوظ بماند اسم اشخاص ، اسم شهرها نماد هویت است. نباید عده ای بگونه ای عمل کنند که بخواهند نشان دهند نظام در مقابل هویت اقوام است. نه نظام با هویت عربی مشکل دارد و نه هویت عربی جدای نظام اسلامی است.حساسیت منفی برخی افراد ربطی نظام اسلامی ندارد. سیاست تغییر نام شهرها سیاست رضاخان است با اسلام و انقلاب سازگاری ندارد. بازگرداندن نام تاریخی برخی شهرها هیچ مشکلی ندارد و نباید بعنوان ضدیت با مصالح کشور تعبیر شود. ان شاءالله این مطالبات از طریق قانون پیگیری شود و تهمت زدن به افراد به صلاح کشور نیست ، گفتمان ها باید منطقی و بدور از طعنه ، تنش و تهمت باشد و این خلاف وحدت است .همه بر سفره نظام اسلامی هستیم و سعی کنیم قدر این وحدت را بدانیم: مردم طبق قانون برای انتخاب نام مورد علاقه خود آزادند.
حضرت آیت الله حیدری در پایان ضمن تشکر از مجموعه خبرنگاران و مدیران همشهری و سایر رسانه های حاضر اظهار داشت: همه مطالبی که توسط روزنامه همشهری و سایر فعالین رسانه ای ما مطرح شده بحق و درست است.فعالیت مجموعه فعالان و خبرنگاران همشهری خوزستان همه در راستای نظام اسلامی و مقام معظم رهبری هستند. .از همه دوستان متعهد که در روزنامه همشهری بویژه جناب عوده زاده فعالیت می کنند تشکر می کنم.

منبع: بروال

#

اشتراک این خبر در :