نماینده دشت آزادگان عنوان کرد:
سکوت محیط زیست در اجرای طرح‌های انتقال آب از خوزستان
/افزایش بحران آب استان با ساخت سد معشوره
نماینده مردم دشت آزادگان در مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان محیط زیست در اجرای طرح‌های انتقال آب از خوزستان به فلات مرکزی بی‌تقصیر نبوده و همیشه در برابر اجرای این طرح ها سکوت اختیار کرده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، ناصر صالحی نسب در سمینار علمی بررسی نقش قانون گذاران در صیانت از رودخانه‌های استان که امروز ۲۱ خردادماه در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: ساخت سد کرخه از ابتدا اشتباه بود و بحران‌های زیادی را برای مردم استان ایجاد کرده است.

وی افزود: امروز مردم به دلیل مشکلات سد کرخه، نمی‌توانند زمین‌های خود را کشت کنند و کشاورزی خوزستان بر اثر این سد نابود شد. در حالی که وزارت نیرو از ابتدای ساخت سد کرخه اعلام کرده بود که این سد برای نجات مردم است.

نماینده دشت آزادگان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اخیرا در ادامه این بی‌تدبیری‌‌ها، ساخت سد معشوره بدون هیچ‌گونه رعایت ضوابط قانونی و مطالعات زیست محیطی در لرستان آغاز شده و وزارت نیرو با ساخت این سد در این شرایط کم آبی مخالفت کرده است و ساخت این سد بحران کمبود آب را در خوزستان بیشتر می‌کند.

صالحی نسب عنوان کرد: شورای امنیت ملی نیز ضمن مخالفت با ساخت سد معشوره اعلام کرد که با آبگیری این سد امنیت خوزستان به هم می خورد.

وی با اشاره به جمع آوری مستنداتی از تعرضات به منابع آبی خوزستان گفت: با این مستندات از سازمان محیط زیست به دلیل عدم جلوگیری از اجرای طرح هایی که امروز موجب بحران زیست محیطی در استان شده است، شکایت کردیم.

#

اشتراک این خبر در :