مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعي خوزستان از ساماندهي شبكه حمل و نقل جاده‌اي روستايي استان از طريق تشكيل شركت‌هاي تعاوني توسعه و عمران روستايي خبر داد.

به گزارش مراسلون به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، هوشمند صفائي با اشاره به اهميت گسترش تعاوني‌هاي توسعه عمران روستايي اظهار کرد: بهبود اشتغال، انجام فعاليت‌هاي خدماتي، عمراني و پشتيباني در مناطق محروم روستايي از جمله اهداف تشكيل اين تعاوني ها به شمار می‌رود.

وی تاسيس تعاوني‌هاي توسعه و عمران را يكي از ضرورت‌هاي استان برشمرد و افزود: بي‌شك خوزستان با داشتن ۱۳۰ دهستان و ۴۰۰ روستا با جمعیت در حال سكونت بالاي ۵۰۰ نفر، مي‌تواند بستر مناسبي براي توسعه این نوع تعاوني‌ها باشد.

صفائي تصریح کرد: با توجه به پراكندگي، وسعت و فراواني روستاهاي موجود در استان، يكي از نيازهاي اصلي ما ساماندهي شبكه حمل و نقل روستايي است كه خوشبختانه امضاي تفاهم نامه بين سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي کشور و صندوق كارآفريني اميد، رفع اين مشكل را ميسر کرده است.

مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعي خوزستان گفت: ‌متقاضيان بخش حمل و نقل جاده‌ای روستایی مي‌توانند از تسهيلات وام تا سقف ۸۰ درصد قيمت خودرو و با نرخ سود ۴ درصد و در قالب تشكيل تعاوني‌هاي توسعه و عمران روستايي استفاده كنند كه اين خود گامي مهم در جهت كمك به حل مشكل اشتغال، ساماندهي شبكه حمل و نقل روستايي، ارتقاي ايمني به واسطه نوسازي ناوگان حمل و نقل و آسايش و رفاه بيشتر روستاييان به شمار می‌آید.

#

اشتراک این خبر در :