مدیرکل هواشناسی استان خوزستان از افزایش رطوبت هوا و تداوم شرجی در استان خبر داد.

کوروش بهادری امروز در گفت‎وگو با خبرنگار فارس در اهواز اظهار کرد: در حال حاضر میزان رطوبت هوا در مناطق استان ۴۴ درصد است که در روزهای آینده احتمال می‎رود این میزان افزایش یافته و شاهد تداوم شرجی در شهرهای گرمسیری باشیم.

وی با بیان اینکه در روزهای اخیر افزایش دما در برخی شهرهای استان کاملا مشهود بوده است، ادامه داد: شهرهای آبادان، خرمشهر، گتوند و شوشتر در چند روز اخیر گرمای بی‎سابقه‎ای را تجربه کرده و دمای هوا در این شهرها حتی تا ۴۸ درجه نیز رسیده است.

بهادری افزود: البته این گرما مربوط به همه مناطق استان خوزستان نیست و در روزهای اخیر شهرستان ایذه با دمای هوای ۲۴ درجه سانتیگراد خنک‎ترین شهر استان است.

مدیرکل هواشناسی خوزستان در ادامه تصریح کرد: جریان‎های هوای جنوبی در حال حاضر در فضای استان حاکم است که منجر به رطوبت ۴۴ درصدی کلان‎شهر اهواز شده و این رطوبت در روزهای آینده به میزان قابل‎توجهی افزایش خواهد یافت.

وی همچنین در خصوص برخی اظهارات مردم مبنی بر اینکه دمای هوا گرم‎تر از چیزی است که هواشناسی استان اعلام می‎کند، گفت: دمایی که از سوی اداره کل هواشناسی به ادارات استان ابلاغ می‎شود، به این دلیل است تا بتوانند طبق دمای پیش‎بینی شده برنامه‎ریزی دقیقی برای هفته خود صورت دهند، در نتیجه این گزارشی که از هواشناسی استان به مردم و ادارات اعلام می‎شود دمای واقعی را نشان می‎دهد.

بهادری افزود: دلیلی وجود ندارد که دمای واقعی هوا را به مردم استان اعلام نکنیم، زیرا یکی از موضوعاتی که این اعلام بستگی دارد پرواز هواپیماها در فرودگاه است که دمای هوا همیشه از سوی فرودگاه‎ها استعلام می‎شود و اگر هوا مناسب نباشد اجازه پرواز برای هواپیماها صادر نمی‎شود، بنابراین ما دمای هوای واقعی را اعلام می‎کنیم.

 مدیرکل هواشناسی خوزستان در خصوص احتمال بروز ریزگردها و گردوخاک در استان نیز خاطرنشان کرد: چنانچه در این هفته باد شدیدی در اطراف کانون‎های گردوخاک شروع به وزیدن کند، در این هفته شاهد بروز ریزگردها خواهیم بود.

منبع: فارس

 

 

#

اشتراک این خبر در :