به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، سید حسن هاشمی عصر امروز پس از افتتاح دو پروژه بیمارستانی در شهرهای مسجدسلیمان و اهواز در جمع خبرنگاران در خصوص افزایش بیمارستان‌های سوانح و سوختگی سطح این استان اظهار کرد: متأسفانه در خوزستان دستگاه‌های صنعتی هیچ کمکی در این زمینه نکرده‌اند.

وی اضافه کرد: این اصلاً صحیح نیست که پتروشیمی و صنعت نفت، خودشان تولید بیماری کنند ولی هیچ کمکی برای ساخت بیمارستان به استان نداشته باشند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد: بیماران سوانح و سوختگی کاملاً مظلوم واقع شده‌اند، این بیماران به مثابه بیماران اعصاب و روان هستند، چراکه نسبت به پرهزینه بودن و طول درمانشان نیازمند توجه ویژه‌ای هستند.

قاضی‌زاده هاشمی متذکر شد: برای بخش سوانح و سوختگی برای مسجدسلیمان به طور ویژه، کار خاصی نمی‌توان انجام داد مگر اینکه تمهیدات انتقال بیماران سوختگی به مرکز استان را فراهم کنیم.

وی در ارتباط با معضل گرد و غبار موجود در این استان و اظهارات اخیر رئیس سازمان محیط زیست در همین راستا، توضیح داد: نباید فقط شعار داد بلکه باید چیزی را اعلام کنیم که بتوانیم از عهده انجام آن برآییم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تبیین کرد: برنامه ویژه‌ای برای این مشکل که همه گیر شده و به ۲۰ استان دیگر هم رسیده، نداریم و معلوم نیست که مشکل این ریزگردها تا چه زمانی طول بکشد.

این مسئول در پایان با اشاره به اختصاص سرانه درمانی به روستائیان، یادآور شد: برای روستاها سرانه ۹۱ هزار و ۵۰۰ تومانی و مبلغی کمتر از آن را برای شهرها در نظر گرفته‌ایم اما به طور طبیعی وقتی بخش‌های درمانی در هر روستا یا شهری افزایش پیدا کند، طبیعتاً سرانه اختصاصی به آنها داده می‌شود.

#

اشتراک این خبر در :