مدیر آموزش و پرورش شهرستان باوی از کمبود ۱۵۵ معلم در آستانه سال تحصیلی جدید خبر داد.
به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش باوی، مجید موحدیان که در شورای آموزش و پرورش در فرمانداری باوی سخن می گفت ، افزود:تاکنون  ۱۵۵ کلاس درس در مقطع ابتدایی بدون معلم هستند و ۲۰ معلم مرد هم در مقطع متوسطه مورد نیاز است.تنها در دبیرستان کمبود معلم زن نداریم.این کمبود نیرو باعث شده که برخی رشته ها را در شیبان، شبیشه و ویس تجمیع کنیم و نداشتن معلم متخصص بر روی کیفیت آموزش تاثیر گذاشته است.
وی توضیح داد: آموزش و پرورش این شهرستان ، آنچه از دستش برمی آمده انجام داده و نیاز خود را به استان و مرکز اعلام کرده است.برای استخدام نیروی انسانی ردیف حقوقی نیاز است که آن هم دست ما نیست.
موحدیان بر ضرورت تشکیل یک بسیج عمومی برای رفع نیاز آموزش و پرورش تاکید کرد و خواستار پیگیری مشکلات از طریق فرمانداری و مشارکت دیگر ارگانهای شهرستان شد.
وی در ادامه در مورد آماده سازی فضاهای آموزشی برای آغاز سال تحصیلی گفت: بیش از ۲۲ جلسه با مدیرکل نوسازی مدارس استان جلسه داشته ایم که ثمره آن تعمیر ۲۲ مدرسه در شهرهای ویس، شیبان و ملاثانی است که البته به طور تقریبی ۳۰ درصد کار تعمیرات انجام شده است و کار همچنان ادامه دارد.البته هنوز ۱۱ مدرسه ما به در کانتینر و کانکس درس می خوانند و باید فکری برایشان کرد.
مدیر آموزش و پرورش باوی تصریح کرد: بالاترین مقام تصمیم گیری در مورد مدارس شورای آموزش و پرورش شهرستان است و دوستانی که قصد مشارکت دارند، می توانند در این شورا  و یا در اتاق فکر آموزش و پرورش شرکت کنند.و پیشنهادات و نظرات خود را برای حل مشکلات آموزش و پرورش در زمینه های مختلف از جمله کمبود نیرو، فضاهای آموزشی و مشارکت مردم ارایه کنند.
وی از ارتقای رتبه آموزشی شهرستان باوی خبر داد و گفت:  در سال تحصیلی ۹۳ ،رتبه آموزش و پرورش شهرستان باوی در امتحانات نهایی از بین ۳۹ منطقه آموزشی، ۳۶ بود اما در سال تحصیلی ۹۴ این رتبه در بین ۴۰ منطقه به ۳۳ ارتقا پیدا کرد و سه درجه بهتر شد.به عبارت روشن تر، هر چند ارتقا داشتیم ، اما   کمبود معلم مرد در مدارس پسرانه داریم وگرنه در مدارس دخترانه شاهد رشد کیفی آموزش هستیم.
وی با اشاره به کسب رتبه اول آموزشی توسط شهرستان گتوند و عامل موفقیت آن منطقه آموزشی تشریح کرد: در آن شهرستان مشارکت مردم و ارگان ها خوب است و  آموزش و پرورش گتوند توانسته است با دعوت از مولفان کتب درسی و جلب مشارکت های مردمی و برگزاری کلاس های تقویتی رتبه خود را ارتقا دهد.ما در شهرستان باوی چنین مشارکت و عزمی را شاهد نیستیم.و همیشه بر مدیران مدارس فشار وارد می شود که از مردم کمک درخواست نکنند.برای ارتقا و پیشرفت تحصیلی نیاز به همکاری حس می شود.
موحدیان در ادامه با اشاره به ثبت نام حدود ۲ هزار دانش آموز برای سال تحصیلی جدید افزود: هنوز ۲۰۰ نفر دانش آموز ثبت نام نکرده اند و ثبت اسامی کل دانش آنوزان یکی از آیتم های ارزیابی کار آموزش و پرورش است که امید است به زودی این کار هم به سرانجام برسد.۸۰ درصد کار ساماندهی معلمان انجام شده و کلاس های به استثنای کمبودی که گفته شد، برای تدریس آماده شده اند.
حیدر سیدی، فرماندار باوی در جلسه شورای آموزش و پرورش باوی با تاکید بر پیگیری کمبود ۱۵۵ نفری معلم از طریق استانداری و حل مشکل مدارس کانکسی با اجاره خانه گفت: با توجه به نزدیکی جغرافیایی باوی به مرکز استان ، از رتبه آموزشی شهرستان راضی نیستیم و همه ارگان ها با مشارکت خود و کمکی که به اداره آموزش و پرورش می کنند، باید در بالا بردن رتبه تلاش کنند.

#

اشتراک این خبر در :