معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه بیش از ۸۰ درصد مردم در نظرسنجی ها از موفقیت هسته ای اظهار رضایت کردند، گفت: براساس نظر سنجی که توسط سازمان های معتبر کشور درخصوص جمع بندی هسته ای انجام شده است، ۸۰ تا ۸۸ درصد مردم از دستیابی به این نتیجه ابراز خوشحالی کرده و تنها ۴ درصد با آن مخالفت کردند.

​به گزارش «انتخاب»،  وی، شامگاه سه شنبه در جلسه شورای اداری گلستان  خطاب به مخالفان نیز گفت: این مخالفان باید تنها درحد همان ۴ درصد حرف بزنند و نباید با لحن طلبکارانه صحبت کنند.

وی با بیان اینکه موفقیت هسته ای بزرگ و مهم بود و ما هم باید آن را بزرگ و مهم بدانیم، ادامه داد: مردم ایران پایه اقتدار ایران هستند.

تحریم ها معیشت، زندگی و دارو مردم را نشانه گرفته بود

جهانگیری با اشاره به اینکه تحریم ها معیشت، زندگی و دارو مردم را نشانه گرفته بود، تصریح کرد: درآمد ایران به صورت طبیعی به نفت وابسته بود و تحریم ها جلوی جابه جایی پول و واردات کالا را رفتند.

وی افزود: یکی دیگر از پایه های قدرت ایران دولت تدبیر و امید بود و این دولت در این چالش ها مدیریت را هم به عنوان یکی دیگر از پایه های قدرت ایران معرفی کرد.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: تیم مذاکره کننده توانست در مدت ۲۳ ماه ۶ کشور قدرتمند دنیا را پای میز مذاکره بیاورد.

جهانگیری اظهار کرد: این مساله در تاریخ شورای امنیت بی سابقه بوده است و باید به آن افتخار کنیم و ایران بار دیگر مدیرانی را پای کار آورده است که این تحریم ها برداشته شده است.

وی خاطر نشان کرد: اگر سیاست های خوبی در پیش بگیریم و از تجربه های گذشته درس بگیریم باید بدانیم از این کشورها چه می خواهیم و چگونه با آن مواجه شویم.

مدیران باید برای توسعه ایران بسیج شوند

جهانگیری با تاکید بر اینکه بخش خصوصی ایران باید میدان دار باشد، گفت: مدیران باید برای توسعه ایران بسیج شوند و اگر مدیری نمی تواند بهتر است جای خودش را به شخص دیگری بدهد.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه نباید به اینکه چقدر از منابع مالی ما آزاد می شود، ادامه داد: ایجاد اشتغال جز با سرمایه گذاری و افزایش تولید ممکن نیست.

وی با تاکید بر اینکه بخش خصوصی را محور کنیم، تصریح کرد: امروز هنر مدیریتی ما این است که از این منابعی که در اختیار ما قرار می گیرد استفاده درست کنیم.

باید رشد اقتصادی سال گذشته را تکرار کنیم

جهانگیری با بیان اینکه باید رشد اقتصادی سال گذشته را تکرار کنیم، گفت: اقتصاد ایران می تواند نقطه مهمی باشد برای اینکه اقتصاد آمریکا و اروپا تکان بخورد.

وی امسال را به لحاظ اقتصادی سالی دشوار برای دولت ایران عنوان کرد و گفت: دستگاه های اجرایی در کشور باید در سال جاری به شدت در هزینه های جاری صرفه جویی کنند.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: استان های مرزی سهم کلیدی در افزایش صادرات غیر نفتی دارند و با افزایش تولید صادرات هم افزایش پیدا می کند.

مدیری که نتواند مانعی از پیش روی صادر کننده بردارد به درد ما نمی خورد

جهانگیری ادامه داد: مدیری که نتواند مانعی از پیش روی صادر کننده بردارد آن مدیر کل به درد ما نمی خورد.

وی با اشاره به تنظیم برنامه ششم افزود: برای ما قابل قبول نیست که گلستان استان محرومی است و این افتخار نیست که محرومیت استان را تکرار می کنید.

جهانگیری گفت: اگر این محرومیت در گلستان را تکرار می کنید که در تهران بیشتر حمایت شوید این گونه نخواهد بود و ما فکر می کنیم گلستان مدیران توانمندی ندارد.

معاون رئیس جمهور به استان های ترکمنستان و قزاقستان اشاره کرد و گفت: گلستان با کشورهایی مرز مشترک دارد که ما با آن ها رابطه خوبی داریم.

وی همچنین با اشاره به جاذبه های طبیعی و گردشگری گلستان خاطر نشان کرد: من جزیره آشوراده را ندیده بودم و بعد از دعوا ها بر سر این جزیره تمایل داشتم که آن جا را ببینم و در بازدید امروز می خواهم که دستور رئیس جمهور اجرا شود.

جهانگیری افزود: مسایل محیط زیستی جزیره آشوراده را با خانم دکتر ابتکار با تعامل حل و به نقاط اشتراک برسید.

#

اشتراک این خبر در :