به مناسبت سفر وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان خوزستان  برای افتتاح طرح های عمرانی و مخابراتی، جا دارد نگاهی به یکی از دستاوردهای سفر پيشین دکتر واعظی به خوزستان بیاندازیم.

بهمن ماه سال گذشته(۹۴) طی سفر وزیر ارتباطات خبری با این تیتر در صدا و سیما و سایر رسانه های سراسری و استانی منتشر شد:

“افتتاح اینترنت پر سرعت در ۱۴۲۰ روستای استان خوزستان با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات”

منبع ۱ خبرگزاری ایسنا: https://goo.gl/pJAXiv

منبع ۲ خبرگزاری تسنیم: https://goo.gl/x5oSQz

منبع ۳ حبرگزاری مهر: https://goo.gl/l2dz0l

منبع ۴ وبسایت مجری طرح(شرکت های وب): https://goo.gl/pSbRD3

روستایی که به عنوان پایلوت طرح و محل اجرای مراسم افتتاحیه انتخاب شده بود روستای ثدین واقع در ۷ کیلومتری شمال شرق اهواز و از توابع دهستان زرگان شهرستان باوی بود.

در همان روز افتتاحیه اعلام شد که اهالی روستا می توانند با مراجعه به وبسایت یا دفتر شرکت “Hiweb” اقدام به ثبت نام کنند و پس از دریافت سخت افزار مربوطه بلافاصله به شبکه اینترنت پرسرعت متصل شوند.

امروز ۲۰ آبان ماه ۱۳۹۵ و با گذشت نه ماه از افتتاح طرح، این سوال را از وزیر محترم داریم که آیا در سفر مجدد به خوزستان پیگیر طرح های افتتاح شده سال گذشته شده اند؟

جناب وزیر!

جهت اطلاع عرض می شود که نه اهالی روستای ثدین و نه هیچ کدام از روستاهای اطراف اهواز تاکنون از اینترنت پر سرعتی که بهمن ماه سال گذشته افتتاح نمودید و آن همه مخارج و هزینه های میلیاردی برای راه اندازی آن در مراسم افتتاحیه ذکر فرمودید، بهره ای نبردند و همین امروز هم که به وبسایت شرکت Hiweb جهت ثبت نام مراجعه می کنند با پیام “در حال حاضر امکان ارایه سرویس در این روستا وجود ندارد”  مواجه می شوند.

موضوع دوم:

جناب دکتر واعظی ان شاءالله که یادتان می آید در همان روزی که برای افتتاح اینترنت پرسرعت ۱۴۲۰ روستای خوزستان به روستای ثدین تشریف آوردید حضوراً خدمتتان عرض کردیم که این روستا با وجود فاصله ۳ کیلومتری از شبکه تلفن شهری، فاقد تلفن ثابت است و شما مدیر مربوطه را فرا خواندید و با تعجب پرسیدید که چرا این روستا تا کنون بدون تلفن ثابت مانده است؟ و ایشان قول دادند که تا اردیبهشت ۹۵ تلفن ثابت روستا را به بهره برداری می رسانند. یعنی شش ماه پیش!

جناب دکتر واعظی

نُه ماه گذشت و اهالی روستای ثدین نه اینترنت پرسرعتی دیدند و نه تلفن ثابتی و نه خبری از قول و قرارهای شما و همکارانتان در وزارتخانه ارتباطات و فناوری اطلاعات شد.

امیدواریم طرح هایی که امروز برای افتتاح آنها به خوزستان تشریف آورده اید هم به همین شکل بی سرانجام رها نشوند!

جهت یادآوری تصاویر مراسم افتتاحیه(۱۹ بهمن ۹۴) ضمیمه می شود.

 

#

اشتراک این خبر در :