به گزارش مراسلون در پی انتشار لیست اسامی اعضای هیئت‌های اجرایی انتخابات استان خوزستان و اظهار نارضایتی گسترده فعالان اجتماعی و سیاسی عرب از ترکیب این هیئت‌ها، شورای مشترک فعالان عرب خوزستان بیانیه‌ای به شرح زیر منتشر کرد.

بسم‌الله الرحمن الرحیم

یکی از عرصه‌های مهم تحکیم پایه‌های استقرار و قدرت نظام جمهوری اسلامی ایران، مشارکت مردم در کلیه امور اعم از حوزه‌های تصمیم‌گیری و اجرا است و درواقع، مردم‌سالاری دینی مورد تأکید مقام معظم رهبری، در حضور گسترده تمامی طیف‌ها، قومیت‌ها و اقشار مختلف نمود پیدا می‌کند وهم چنان‌که حضور طیف‌ها و قومیت‌های مختلف در هنگامه‌های بحرانی مانند جنگ و تنگناهای اقتصادی، تعیین‌کننده و برای ثبات کشور دارای اهمیت فراوان است، حفظ حضور حقیقی آنان در حوزه‌های سیاست‌گذاری، نظارت و اجرای کلیه فرایندهای سیاسی، اقتصادی و اجتماعی، ضروری است.

یکی از حوزه‌های حساس مورد تأکید بنیان‌گذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، انتخابات است و بارها در فرمایشات و رهنمودهای ایشان بر صیانت از این حق‌الناس تأکید شده است.

متأسفانه در جریان انتخاب هیئت‌های اجرایی شهرستان اهواز، درحرکتی ناپخته و به‌دوراز واقعیت سنجی اجتماعی و سیاسی، هیئت اجرایی شهرستان اهواز، بدون حضور حتی یک نفر از شهروندان عرب در ترکیب آن، تشکیل شد و این در حالی است که از جمعیت بیش از یک‌میلیون و پانصدهزارنفری شهرستان اهواز، اکثریت با مردم عرب است. قطعاً این حرکت در راستای سیاست‌های کلان نظام جمهوری اسلامی در اعتماد به قومیت عرب نیست اما به نظرمی رسد دست‌های مشکوکی در استان، در جهت برهم ریختگی انسجام و همبستگی قومیت‌های ساکن در استان و سلب اعتماد مردم عرب از نظام، در حال فعالیت می‌باشند.

شورای مشترک فعالان عرب ضمن درخواست تغییر سریع ترکیب هیئت اجرایی و لحاظ حضور در شأن شخصیت‌های عرب در آن، از نماینده ولی‌فقیه در استان، نمایندگان مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی استان و همچنین از وزارت کشور و وزارت اطلاعات، درخواست می‌کند که نسبت به این تحرکات مشکوک حساسیت به خرج دهند و در اسرع وقت و با اقدامات عملی، نسبت به اصلاح این روند خطرناک در استان، اقدام نمایند.

                                                            شورای مشترک فعالان عرب استان خوزستان

#

اشتراک این خبر در :