به گزارش باشگاه خبرنگاران از اهواز، فرج اله خبیر معاون سیاسی، اجتماعی استانداری خوزستان درباره نحوه برگزاری انتخابات آینده گفت: کمیته های ویژه ستاد استانی انتخابات مشتمل بر امنیتی، پشتیبانی، اطلاع رسانی و امور بین الملل، استعلامات و حراست، حقوقی، فناوری اطلاعات و آموزش است که این کمیته ها باید هر چه زودتر تشکیل و اعضای آنها مشخص شود.

رئیس ستاد انتخابات خوزستان همچنین از برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک در اهواز خبر داد و افزود: بر اساس اعلام وزارت کشور انتخابات در چند شهر به صورت الکترونیکی برگزار می شود که اهواز نیز از آن جمله است.
وی اظهارکرد: البته این شیوه با نحوه برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی در خارج از کشور متفاوت خواهد بود.

خبیر با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان به صورت همزمان در اسفند آینده، اظهار کرد: احتمال دارد انتخابات میان دوره ای شهر و روستا نیز در این زمان برگزار شود اما این مسئله هنوز قطعی نشده است.

محسن اورکی دبیر ستاد انتخابات خوزستان نیز در این نشست تعداد شعب اخذ رای در این استان را ۲ هزار و ۹۵۰ شعبه اعلام کرد.

وی افزود: جمعیت خوزستان حدود ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر است که از این تعداد حدود ۳ میلیون و ۲۵۰ هزار نفر واجد شرایط رای دادن هستند.

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خوزستان با بیان اینکه بیش از ۵۰  هزار نفر این انتخابات را برگزار می کنند, افزود: ۱۴ حوزه اصلی و ۱۳ حوزه فرعی در خوزستان دایر می شود.
به گفته وی، در این دوره انتخابات اهواز یکی از ۶ شهر کشور است که انتخابات در آن به صورت الکترونیکی برگزار می شود البته هنوز دستورالعمل آن ابلاغ نشده است.
اورکی اضافه کرد: برگزاری انتخابات حدود ۹۰ فرآیند را شامل می شود که پیش از ۲۴ فرآیند اعم از ثبت نام داوطلبان، مشخصات رای دهندگان و ارسال فرم های نتایج انتخابات به صورت الکترونیکی انجام می شد
#

اشتراک این خبر در :