علیرضا عامری از فعالان محیط زیست استان خوزستان در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی عصرجهان اظهار داشتند،صبح دوشنبه ۱۱ خرداد ماه گروه مردمی حامیان محیط زیست خوزستان با تلاش دکتر حسین محمدنیا مدیر پروژه های نوین در تأسیسات بهره برداری آب و فاضلاب و همکاری پرسنل و مدیریت، از  تصفیه خانه شماره دو آب اهواز بازدید نمودند.

در این بازدید که با شعار«ما» «باید» خوزستان را آباد کنیم شکل گرفت. حامیان محیط زیست خوزستان علاوه بر بازدید میدانی از تاسیسات، به ارائه تبادل اطلاعات علمی در خصوص دانش تصفیه آب پرداختند. که به اختصار به برخی از این موارد می پردازیم.

۱-تصفیه خانه ۲ اهواز دارای دبی ۱۷۵۰۰ متر مکعب در ساعت است.

۲- کل تولید آب تصفیه خانه های تحت شرکت آبفای اهواز یک میلیون متر مکعب در روز است.

۳- حداقل TDS آب خروجی از آب شیرین کن های خانگی ۲۰۰ میباشد و EC ایده ال بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ میکروزیمنس بر سانتی متر است..

۴- آب رودخانه با حداکثر  ۱۰۰۰=TDS جز آب های شیرین محسوب میشوند و بین ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰ لب شور و از ۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ آب شور و بالاتر از ۱۰۰۰۰ آب دریا محسوب و تعریف میشوند.

۵- برای تضمین بیشتر سالم بودن آب شرب به همشهریان توصیه میشود به ترتیب با نصب مخزن ذخیره آّب و قرار دادن پمپ بعد از مخزن از ورود رسوبات شبکه به داخل منزل جلوگیری کنند.

۶- بطریهای پلاستیکی بسته بندی آب، در صورتیکه یخ زده شوند و یا در معرض نور و گرما قرار گیرند. مواد پلاستیکی را جذب، و آب را آلوده می نمایند .لذا از خرید آب های بسته بندی شده در پشت شیشه مغازه ها که در معرض گرما قرار دارند و همچنین از آب یخ زده شده اجتناب کنید.

۷- کاهش املاح آب، سبب پوکی استخوان، تضعیف سیستم عصبی، کم خونی و ریزش مو، بیماریهای قلبی، و …. میشود،توصیه می شهروندان آب دستگاه های آب شیرن کن را به نسبت ۶۰ به به ۴۰ درصد با آب شهر مخلوط نموده و پس از جوشاندن سرد و میل نمایند.

۸- از ظروف پلاستیکی، در یخ ساز یخچال استفاده نکنید، بهتر است از ظروف آلومینیومی ویژه استفاده گردد.

 

#

اشتراک این خبر در :