فرماندار شادگان از احداث بازارچه مرزی در این شهرستان خبر داد و گفت: این بازارچه به احتمال زیاد تا پایان امسال راه اندازی می‌شود.

بهروز فرج الهی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، با اشاره به پیشنهاد راه‌اندازی بازارچه مرزی در ورودی بندر شادگان به دولت، اظهار کرد: پیروی تاکید استاندار مبنی بر تامین اشتغال این شهرستان، با احداث این بازارچه مرزی موافقت شد.

وی با بیان اینکه فعلا یک هکتار زمین برای این بازارچه در نظر گرفته شده است، افزود: این بازارچه توسط بخش خصوصی ساخته و غرفه‌ها نیز به متقاضیان بومی تحویل داده می‌شود. البته لازم است بین ما و متقاضی بخش خصوصی تفاهم‌نامه احداث بازارچه منعقد شود که هنوز محقق نشده است.

فرج الهی تصریح کرد: این بازارچه می‌تواند مکمل خوبی در کنار بندر تجاری این شهرستان باشد و با احداث این بازارچه کالاهایی که در بندر تجاری شادگان تخلیه می‌شود، در بازارچه نیز عرضه خواهند شوند و از سوی دیگر کالاهای مورد نیاز بازار شادگان هم تامین خواهد شد.

وی عنوان کرد: در حال حاضر ۱۹۹ لنج تجاری در بندر شادگان فعال هستند و ماهانه بیش از ۱۰۰ هزار راس دام سبک و سنگین و کالاهای صنعتی از طریق این بندر به کشورهایی همچون کویت صادر می‌شود.

فرماندار شادگان با بیان اینکه احداث این بازارچه فرصت‌های شغلی خوبی را برای مردم بومی منطقه به دنبال خواهد داشت، خاطرنشان کرد: واردات کالاهای ته لنجی در حد بالایی در بندر تجاری شادگان در حال انجام است که این کالاها علاوه بر بازار شهرستان، بازار آبادان را نیز تامین می‌کند.

#

اشتراک این خبر در :