مدیر آموزش و پرورش شاوور از ارتقای رتبه آموزشی مدارس روزانه این منطقه در سال تحصیلی ۹۵-۹۴ به رتبه ۵ استانی خبر داد.
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، سید جلال نژاد فاضل با اشاره به ارتقای ۲۸ رتبه ای منطقه شاور در بین ۴۱ منطقه آموزشی خوزستان گفت: امسال در امتحانات نهایی پایه سوم رشته نظری که در ۱۱ حوزه امتحانی برگزار شد، شاور توانست با کسب میانگین نمره ۱۰.۷۵ صدم به رتبه پنجم استانی ارتقا پیدا کند.
نژادفاضل یکی از مهمترین عوامل موفقیت و ارتقای رتبه را تقویت روحیه مشارکت جمعی فرهنگیان، خانواده ها و دانش آموزان دانست و افزود: برنامه ها و طرح های زیادی در طول سال تحصیلی و تا پایان امتحانات نهایی برای ۴ هزار و ۸۹۴ شرکت کننده امتحانات نهایی در منطقه انجام شده است که نمونه آن اعتکاف علمی ۶۰ دانش آموز رشته ریاضی در شبانه روزی در ایام امتحانات، سازماندهی بهینه نیروها و استفاده از افراد مجرب برای تدریس در پایه سوم و قدردانی از دانش آموزان تلاشگر است.
وی تشکیل کمیته نظارت بر امتحانات مستمر را از دیگر عوامل موفقیت منطقه دانست و گفت:برگزاری کارگاه های آموزشی برای دبیران و معلمان، برگزاری کلاس های فوق برنامه در قالب طرح خیرین آموزشی، دعوت از مولفان کتب درسی و برگزاری همایش های تخصصی برای دانش آموزان از جمله برنامه هایی بود که در شاوور انجام شد.
لازم به ذکر است حدود ۱۴ هزار و ۳۰۰ نفر دانش آموز تحت پوشش یک هزار و ۱۴۲ معلم در منطقه شاور مشغول تحصیل هستند.
گفتنی است رتبه های اول تا پنجم آموزشی مدارس روزانه در استان خوزستان متعلق به مناطق گتوند، اروندکنار ، زیدون و شوشتر است.

#

اشتراک این خبر در :