ایسنا –  آیت​الله محسن حیدری در همایش استقبال از ماه رمضان که  در تالار امام رضا(ع) شهرك نفت اهواز برگزار شد، با تبریک حلول ماه مبارک رمضان اظهارکرد: رمضان ماه مسلمین است و برنامه استقبال از این ماه که در استان اجرا می​شود ابتکار بسیار خوبی است.

وی افزود: برگزاری این قبیل برنامه​ها که از برپايي شعایر الهی است، کار بسیار پسندیده​ای است اما مهم​تر از آن روح دین است و روح دین ما بر ولایت و عدالت استوار است. در ماه رمضان باید بیشتر به این امر توجه شود كه و عدالت پررنگ باشد.

نماینده خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان این که احساس تبعیض می​تواند جامعه را متلاشی کند، گفت: نعمت​های انقلاب اسلامی و نظام را نمی‌توان شمرد اما با این حال هنوز مشکلات جدی در جامعه ما وجود دارد. مشکلاتی که قابل حل شدن است و باید برای حل شدن آن​ها قدم برداشت. کسانی هستند که احساس می​کنند در مورد آن​ها بی​عدالتی اعمال می​شود. احساس تبعیض اگر در درون جامعه​ای باشد آن جامعه را بر باد می​دهد.

آیت​الله حیدری با اشاره به این که نباید اجازه دهیم که این حالت در جامعه مطرح شود، تصریح​کرد: نباید اجازه دهیم که امکانات دولتی به صورت تبعیض​آمیز تقسیم شوند. در برخی شهرستان​های خوزستان شهرک​هايی وجود دارد که از امکانات و تجهیزات بسیاری بهرمند هستند اما در کنار آن​ها مناطقی محروم و عقب​مانده وجود دارد كه مردم با مشاهده این وضعیت احساس تبعیض می​کنند.

 

وی ادامه داد: در شادگان نرخ بیکاری ۳۶ درصد است و در شهرهای دیگر استان و در خود اهواز به ویژه مناطق حاشیه، بیکاری بیداد می​کند و در حالی که جوانان خوزستانی به دنبال کار هستند، فرصت​های شغلی در اختیار غیر خوزستانی قرار داده مي​شوند. آیا این از عدالت و انصاف است.

 

نماینده خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به این که باید به دادن فرصت​های شغلی به غیر خوزستانی خاتمه داد، عنوان کرد: برای حل مشکلات بیکاری می​توان اقداماتی انجام داد. باید تولید در استان پر رونق باشد تا از بیکاری جلوگیری کرد. حل بيکاری در خوزستان از مصاديق مصالح ملی است.

 

آیت​الله حیدری خاطرنشان کرد: در صنایع استان باید جذب افراد بومی در اولويت باشد. همچنین مناصب استان نباید در اختیار یک گروه خاص باشد. باید مناصب و فرصت​های شغلی را عالانه تقسیم کرد و نباید گروهی حذف و تمام امکانات را در اختیار گروهی دیگر گذاشت.

 

وی با بیان این که اقدام برای حل مشکلات خوزستان نیاز به شجاعت دارد گفت: باید قبل از آن​که شرایط ناهنجاری در جامعه ایجاد شود، حکیمانه و عاقلانه این مشکلات را حل کرد.

#

اشتراک این خبر در :