تکریم شخصیت انسانی در دین وفرهنگ ما سنت حسنه وپسنده ای است که برآن تأکیدفراوان شده است وتوجه به این سنت به ویژه در مورد زیردستان وهمکاران تابعه دارای ارزشی دوچندان است.
نمونه عینی ما مدیرکل آموزش وپرورش خوزستان.
تقریبا ۶ ماه بعداز اینکه آقای تقی زاده سکان اداره کل آموزش وپرورش خوزستان را در دست گرفت به مناسبت و بهانه های مختلف همکاران فرهنگی خودرا به ویژه معلمان حوزه انتخابیه اهواز(اهواز،باوی،حمیدیه،کارون) مورد تقدیرکتبی قرار میداد وتقریبا درتمام مناسبت های تقویمی ازطریق سامانه ارسال پیامک کوتاه به همکاران خود مناسبت ها رو تبریک یا تسلیت می گفت و این وضعیت تا آنجا پیش رفت تا آقای مدیرکل در یک اقدام نادر با معرفی یک شماره تماس موبایل به فرهنگیان حوزه انتخابیه اهواز اعلام کرد که از ساعت ۱۱ الی ۱۲شب آماده شنیدن مشکلات و صحبت های فرهنگیان است!!
وحتی یک سال قبل از آزمون استخدامی آموزش وپرورش مژده اولویت استخدام فرزندان فرهنگیان در این آزمون را بنام خود اعلام کرد.
البته این رویه مخصوصا در هفته بزرگ داشت مقام معلم یعنی اردیبهشت ماه امسال غلظت وشدت بیشتری پیدا کرد،بطوریکه مدیرکل از ۱۲ اردیبهشت تا ۱۰ خردادماه هر روز ۲۰ الی ۳۰ نفر از فرهنگیان حوزه انتخابیه اهواز را در دفترکارخود دعوت میکرد و بعد از سخنرانی به هرکدام فارغ از عملکرد موفق یاغیر موفق یک لوح تقدیر ویک هدیه از قبیل پلوپز یاکارت هدیه و… اهدا می کرد.
درکنار این بذل وبخشش مدیرکل محترم حس وگمانه زنی هایی مبنی بر قصد ورود مدیرکل آموزش وپرورش خوزستان به عرصه انتخابات اسفندماه آینده مجلس شورای اسلامی مطرح شد که البته این گمانه زنی ها مورد تأیید همه پیش گویان حوادث سیاسی قرار نگرفت.
اما بعداز اینکه آخرین مهلت استعفای دارای سمت های خاص به منظور شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی(سوم تیرماه ۱۳۹۴) سپری شدو مدیرکل آموزش وپرورش خوزستان استعفا نداد به این حدس و گمانه زنی ها خاتمه داده شد ولی نکته جالب این است که این پایان نیز با پایان موضوع دیگری همراه بود یعنی بعد از منتفی شدن کاندیداتوری مدیرکل آموزش وپرورش خوزستان فرهنگیان حوزه انتخابیه اهواز دیگر پیامکی از طرف ایشان دریافت نکردند حتی در روز فرارسیدن بهارتعلیم وتربیت یعنی اول مهرماه روز بازگشایی مدارس!!! ااقای مدیر کل به نیابت از تمام فرهنگیان اول مهر روز باز گشایی مدارس را به شما تبریک میگویم…
امضاء : عضوی از خانواده ی فرهنگیان استان خوزستان

#

اشتراک این خبر در :